EL: Blamáž United i Arsenalu! Slovan ztratil vedení a už ví, že končí

Fotbalisté Manchesteru United neuspěli na hřišti Astany a odváží si prohru 1:2. Nicméně i přes porážku má anglický celek už jistý postup do další fáze Evropské ligy. Naopak Astaně ani výhra na postup nestačí a se soutěží se v posledním kole rozloučí. Porážku zažil také Slovan Bratislava, který nezvládl závěr zápasu a padl v Istanbulu 1:2.

Manchester přivezl na půdu kazašského soupeře hodně mladou sestavu. Na lavičce United seděl i devatenáctiletý český brankář Matěj Kovář. Rudí ďáblové však vstoupili do utkání hodně aktivně a hned v 10. minutě slavili brzký gól. Střelou zpoza vápna se prosadil jeden ze zkušenějších hráčů Jesse Lingard.

Ve druhém poločase však Astana dokázala stav utkání otočit. Nejdříve se přesně k tyči trefil Dmitri Shomko. Za necelých sedm minut pak Kazaši rozjeli další akci, po které si míč do sítě nešťastně srazil Di'Shon Bernard a domácí najednou vedli 2:1.

Mladý tým United pak zahrozil zajímavými střeleckými pokusy, výsledek utkání však nezvrátil. Astana si tak připisuje cennou výhru, přesto jí to na posun ve skupině L nestačí a zůstává na čtvrtém místě. Naopak Manchester má postup do jarní fáze Evropské ligy jistý, může však přijít o první místo ve skupině.

Zamotaná je situace ve skupině C. Krasnodar totiž porazil díky penaltě Basilej 1:0 a udržel si naději na postup do jarní fáze. Musí však v příštím kole porazit Getafe, které taktéž vyhrálo na půdě tureckého Trabzonsporu a má stejně bodů jako ruský celek.

Smolnou porážku zažil Slovan Bratislava, ten ještě 15 minut před koncem vedl 1:0. Jenže pak Besiktas srovnal na 1:1. V 91. minutě se navíc pískala penalta po zákroku Abeny a Adem Ljajič s přehledem proměnil, čímž zajistil tři body pro turecký tým.

Překvapivou prohru zapsal i druhý z týmů anglické Premier League. Arsenal doma sice vedl nad Frankfurtem 1:0 díky gólu Aubameyanga, po poločasové přestávce ale skóre otočil dvěma góly Kamada a Gunners tak pohrdli příležitostí pojistit si postup ze skupiny. O něj budou bojovat v posledním utkání se Standardem Lutych.

Španělská Sevilla pokračuje ve spanilé jízdě. Páté vítězství a zatím stoprocentní úspěšnost zapsal tým trenéra Lopeteguiho doma s Karabachem, který porazil 2:0. Český brankář Tomáš Vaclík zůstal jen na lavičce náhradníků.

Záložník Michal Sadílek z PSV Eindhoven si musel vytrpět potupnou prohru 0:4 na hřišti Sportingu Lisabon. Nizozemský celek zároveň přišel o možnost postupu do jarní části soutěže, kam ze skupiny D doprovodí Sporting rakouský LASK Linec.

Skupina A:
Sevilla FC – FK Karabach 2:0 (0:0)

Branka: 61. Gil, 90+2. Dabbur.

Dudelange – APOEL FC 0:2 (0:2)
Branky: 12. U. Matić (pen.), 43. Merkis. ČK: 90. Sinani - 83. Vouros.

Pořadí: Sevilla 15, APOEL 7, Karabach 5, Dudelange 3

Skupina B:
FC Lugano – FC Kodaň 0:1 (0:1)

Branka: 27. Thomsen.

Malmö FF – Dynamo Kyjev 4:3 (1:2)
Branky: 48. a 90+6. Rosenberg, 2. Bengtsson, 57. Rakip – 18. Mykolenko, 39. Cygankov, 77. Verbič. ČK: 65. Sydorčuk (Kyj.).

Pořadí: Kodaň 9, Malmö 8, Kyjev 6, Lugano 2.

Skupina C:
Krasnodar – FC Basilej 1:0 (0:0)

Branka: 72. Ari (pen.). ČK: 90+5. Ari (Krasnodar).

Trabzonspor – Getafe 0:1 (0:0)
Branka: 51. Jaime Mata.

Pořadí: Basilej 10, Getafe 9, Krasnodar 9, Trabzonspor 1

Skupina D:
Rosenborg Trondheim – LASK Linz 1:2 (1:1)

Branky: 45. B. M. Johnsen – 20. Goiginger, 54. Frieser.

Sporting Lisabon – PSV Eindhoven 4:0 (3:0)
Branky: 16. a 64 z pen. B. Fernandes, 9. Phellype, 42. Mathieu.

Pořadí: Sporting 12, Linec 10, Eindhoven 7, Rosenborg 0

Skupina E:
Lazio Řím – CFR Kluž 1:0 (1:0)

Branka: 24. Correa.

Celtic Glasgow – Stade Rennes 3:1 (2:0)
Branky: 21. Morgan, 45+1. R. Christie, 74. Johnston - 89. Hunou.

Pořadí: Celtic 13, Kluž 9, Lazio 6, Rennes 1

Skupina F:
Arsenal FC – Eintracht Frankfurt 1:2 (1:0)

Branky: 45+1. Aubameyang – 55. a 64. Kamada.

Vitória Guimarães – Standard Lutych 1:1 (1:1)
Branky: 45+2. A. Pereira – 40. Lestienne (pen.).

Pořadí: Arsenal 10, Frankfurt 9, Lutych 7, Guimaraes 2

Skupina G:
Feyenoord Rotterdam – Glasgow Rangers 2:2 (1:0)

Branky: 33. Toornstra, 68. Sinisterra – 53. a 65. Morelos.

Young Boys Bern – FC Porto 1:2 (1:0)
Branky: 6. Fassnacht – 76. a 79. Aboubakar.

Pořadí: Rangers 8, Porto 7, Young Boys 7, Feyenoord 5

Skupina H:
Ferencváros – Espaňol Barcelona 2:2 (1:1)

Branky: 23. Sigér, 90+1. Škvarka (pen.) – 31. Melendo, 90+6. Darder. ČK: 90+4. Ćivić.

CSKA Moskva – Ludogorec Razgrad 1:1 (0:0)

Skupina J:
Wolfsberger – Borussia Mönchengladbach 0:1 (0:0)

Branka: 61. Stindl.

Başakşehir FK – AS Řím 0:3 (0:3)
Branky: 30. Veretout (pen.), 41. Kluivert, 45. Džeko.

Pořadí: M´Gladbach 8, AS Řím 8, Basaksehir 7, Wolfsberger 4

Skupina K:
Besiktas Istanbul – Slovan Bratislava 2:1 (0:1)

Branky: 75. Roco, 90+2. Yalcın (pen.) – 35. Daniel.

Braga – Wolverhampton Wanderers 3:3 (1:3)
Branky: 6. A. Horta, 64. Paulinho, 79. Fransérgio – 14. Jiménez, 34. Doherty, 35. Traoré.

Pořadí: Braga 11, Wolves 10, Slovan 4, Besiktas 3