Nedáš, dostaneš! Mladík z United komicky selhal, pak přišel trest

Zdroj: TV Nova

Fotbalisté Manchesteru United poznali fotbalové pravidlo „Nedáš, dostaneš,“ na vlastní kůži. V zápase s Astanou Tahith Chong netrefil prázdnou bránu z pěti metrů a o půl minuty později přišel zasloužený trest.

United postavili do brány šestatřicetiletého veterána Granta, který měl před sebou spoluhráče, kterým by mohl dělat tátu. Průměrný věk hráčů lehce přesahoval 20 let a to ho ještě navyšoval šestadvacetiletý kapitán Lingard.

I přes to ale málokdo očekával, že by mohla Astana United porazit. Vždyť před tímto zápasem měl kazašský tým na kontě 0 bodů a skóre 1:14.

United vedli od desáté minuty zásluhou Lingarda 1:0 a v 54. minutě už to mohlo být o dva góly. Shaw poslal krásnou přihrávku do vápna a devatenáctiletý Tatith Chong měl před sebou úplně prázdnou bránu.

Spoluhráči už se radovali, vlasatý útočník ale z pěti metrů brankovou konstrukci přestřelil. Uběhlo 30 vteřin a fotbalové pravidlo „Nedáš, dostaneš,“ se převedlo v praxi. Na druhé straně totiž po rychlém útoku udeřil Shomko.

A o pár minut později bylo s United ještě hůř, když si vlastní gól vstřelil Bernard a stanovil tak výsledek na konečných 2:1 pro Astanu.