Hokej

Třinec má náhradu za Bartošáka. Přichází bývalý reprezentant

Třinec má náhradu za Bartošáka. Přichází bývalý reprezentant
Zdroj: profimedia.cz

Hokejový klub Oceláři Třinec po ukončení spolupráce s Patrikem Bartošákem našel náhradu na brankářský post. Novou posilou se stal brankář Jakub Štěpánek, který před několika týdny skončil v Pardubicích.

Štěpánek nenastoupí v červenobílém dresu s drakem na hrudi hned. Vzhledem k tomu, že poslední soutěžní zápas odehrál za Pardubice před měsícem, tak se nejprve rozchytá v partnerském Frýdku-Místku, odkud by se měl po získání tréninkové a zápasové praxe přesunout do Třince.
 

„Disponujeme nejmladší brankářskou dvojicí v celé extralize. Jak Petr Kváča (22 let), tak Nick Malík (17 let) mají svou kvalitu a jsou velkým příslibem do budoucna, nicméně by bylo fajn, aby se oba měli od koho učit,“ vysvětluje na webu Třince manažer Jan Peterek.
 

Bartošák skončil v klubu na základě porušení životosprávy profesionálního sportovce. „Chtěl bych Vás informovat, že jsem se dostal do osobních problémů, které mě přiměly přerušit sportovní kariéru. V poslední době bojuji s psychickým onemocněním, které jsem bohužel řešil v kombinaci s alkoholem. Svoji situaci si uvědomuji, vyhledal jsem odborníky a podstoupím léčení,“ sdělil.


Štěpánek stejně jako Bartošák má reprezentační zkušenosti. V mezidobí let 2008-2014 odchytal za český národní tým 20 utkání.
 

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události