Dostane pořádný flastr? Slovenský obránce předvedl další zákeřný faul

Slovenský bek Erik Černák se v poslední době neprezentuje v NHL zrovna v tom nejlepším světle. Poté, co minulý týden trefil loktem Rasmuse Dahlina, zase úřadoval. Tentokrát na ledě Nashvillu, kde obránce Tampy Bay ostře trefil útočníka Daniela Carra.

K zákroku došlo ve třetí třetině. Tampa v tu chvíli vedla po gólu Ondřeje Paláta 2:1. Carr se dostal do souboje s kanadským centrem Pointem a snažil se puk vyšťourat od mantinelu. V tu chvíli se však přiřítil Erik Černák, který trefil nezpevněného Daniela Carra přímo do hlavy.

Otřesený útočník Nashvillu se vzápětí složil na led a do zbytku utkání už nenaskočil. Naopak slovenský obránce si z tohoto souboje odnesl jen dvouminutový trest od rozhodčích. Nicméně i tak Predators dokázali z následné přesilovky srovnat stav utkání a zápas tak musel jít do prodloužení, ve kterém měli nakonec více štěstí hráči Tampy, když jim vítězství vystřelil Nikita Kučerov.

Hned po zápase se však objevily záběry Černákova faulu a rozhodně se nejednalo o zákrok na dvě minuty. Je tak dost možné že dvaadvacetiletý obránce dostane dodatečný trest. Ostatně už za předchozí zákrok, který předvedl na Rasmuse Dahlina z Buffala, dostal Černák stopku na 2 zápasy. Nyní tak může být vynucená pauza ještě delší.

mao, TN.cz

Lakers porazili Pistons 110:106, LeBron se postaral o 33 bodů

Výsledky NBA: Memphis Grizzlies – Sacramento Kings 128:101, Toronto Raptors – Boston Celtics 97:109, LA Lakers – Detroit Pistons 110:106