Biatlon

Fourcade je zpátky! Skvělým výkonem ovládl vytrvalostní závod

Martin Fourcade je zpátky na vítězném stupínku. Díky výbornému výkonu vyhrál vytrvalostní závod na 20 km ve švédském Östersundu. Z Čechů byl nejlepší Ondřej Moravec, který střílel s jednou chybou, a nakonec se udržel ve druhé desítce a skončil na 17. místě.

Pro Francouze to byl výborný závod. Hned za Fourcadem, který zvítězil po více jak ročním čekání, totiž skončil další závodník země galského kohouta Simon Desthieux a vítěznou trojku uzavřel francouzský biatlonista Quentin Fillon Maillet, který i přes tři chyby udžel třetí místo ve finiši. Naopak Nor Johannes Thingnes Boe se tentokrát trápil. Na střelnici udělal dvě chyby a nezvykle pomalu také běžel. Nakonec z toho bylo 10. místo.

Český závodníkům se závod příliš nevydařil. Nejlépe se umístil Ondřej Moravec, který zaznamenal jednu chybu na druhé položce, ale jeho běh na nejlepší závodníky nestačil. Nakonec z toho bylo 17. místo. Naopak dobře běžel Michal Krčmář, který však udělal na poslední zastávce rovnou tři chyby a vypadl z boje o umístění v top 10 a nakonec byl rád za 29. místo v cíli. Těsne za třicítkou zůstal mladičký Jakub Štvrtecký, který nakonec skončil na 32. pozici, Michal Šlesingr se pak se třemi chybami umístil ve čtvrté desítce. Poslední český biatlonista Adam Václavík byl na 76. místě.