MMA

Andy Ruiz Jr. přiznal, že ho nadváha stála titul světového šampiona

Andy Ruiz Jr. přiznal, že ho nadváha stála titul světového šampiona
Andy Ruiz Jr. Zdroj: Profimedia

Andy Ruiz Jr. v sobotu 7. prosince podlehl Anthony Joshuovi a přišel o čtyři pásy boxerského šampiona v těžké váze. Po zápase přiznal, že za prohru může nedostatek disciplíny a přílišná nadváha, za kterou je Mexičan často kritizován. Po zpytování svědomí je odhodlaný se změnit a ve třetím zápase získat titul zpět.

Anthony Joshua (23-1-0), pod dohledem bývalého krále boxu Vladimira Klička, kvůli odvetě výrazně pohubl a ztratil část své muskulatury. Naopak Ruiz Jr. (33-2-0) před zápasem řekl: „Na váze nezáleží, já budu vážit stejně a udělám to samé co 1. června.“ Po nevydařeném duelu vše vidí jinak. Přiznal, že byl zbytečně těžký.


„Myslím, že jsem měl zbytečnou nadváhu. Nehýbal jsem se tak, jak jsem chtěl. Původně jsem myslel, že když budu těžší, budu mít větší sílu,“ prozradil první mexický šampion těžké váhy v historii.

Ruiz Jr. tak přiznal to, co mu je často vytýkáno. Neatletický vzhled u mnohých vyvolává pochybnosti o jeho dovednostech, nicméně v létě 2019 dokázal překvapit a jako první Joshuu porazil.


Po výhře, která otřásla světem boxu, si Ruiz Jr. užíval slávy, a to ho stálo jeho nabyté tituly. „Co můžu říct, tři měsíce jsem pařil a slavil. Měl jsem trénovat tvrději a víc poslouchat své trenéry,“ přiznal boxer špatnou životosprávu, kvůli které přibral na váze.

Teď chce třetí rozhodující zápas, do kterého je připravený nastoupit v té nejlepší formě.

Související obsah

„Když budu lehčí budou mi ruce jen lítat. Stanu se úplně jiným boxerem. Jsem nebezpečný a mám srdce lva a udělám to, co umím nejlíp. Znovu se stanu šampionem,“ prozradil na pozápasové konferenci své plány pro eventuální třetí duel.
 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události