MMA

Výplatní pásky: Muradov je milionář, vydělal víc, než vítěz hlavního zápasu

Výplatní pásky: Muradov je milionář, vydělal víc, než vítěz hlavního zápasu
Zdroj: Profimedia

V sobotu 7. prosince proběhl v hlavním městě USA další galavečer bojových sportů. UFC Washington D.C. navštívilo 10 816 diváků a nejprestižnější MMA organizace světa na vstupenkách inkasovala přes 21 milionu korun. Česko-uzbecká ikona Machmud Muradov si za první předzápas večera odnesl víc, než vítěz hlavního duelu Rozenstruik.

Mach Muradov (24-6-0) v sobotu nastoupil do druhého zápasu stávajícího kontraktu s UFC. V prvním zápase celého večera knockoutoval Trevora Smithe (25-10-0) a byť je v organizaci nováčkem, za svůj výkon inkasoval téměř 1,8 milionů korun.

Původně měl český Uzbek obdržet částku výrazně nižší. Ale garantovaných 357 tisíc korun se s výherním bonusem zdvojnásobilo. Potěší i necelých 100 tisíc za mediální povinnosti.

Nakonec Mach obdržel i prémii za nejlepší výkon večera. Ze svého teprve druhého představení si domu odveze pěknou sumu. Spolu s výdělkem více než 555 tisíc ze zářijového debutu si Muradov v UFC vydělal už přes 2,3 milionu korun.

Muradov si díky bonusům odveze z turnaje víc, než vítěz hlavního zápasu. Neporažený Jairzinho Rozenstruik si za svůj výkon dostane „pouhých“ 830 tisíc, tedy dvakrát méně než česká MMA hvězda. Machův soupeř Smith za svůj 12. zápas v nejlepší MMA organizaci obdrží částku okolo 1 milionu korun.

Související obsah

Nejvíc ze všech zápasníků inkasuje MMA ikona Alistar Overeem (45-18-1 NC). Po tvrdém KO jen čtyři vteřiny před koncem pátého kola sice odešel z klece poražený a roztrhnutým rtem. Ale odměna předem domluvených téměř 20 milionu korun anglickému zápasníkovi jistě vykouzlí pošramocený úsměv.

Související obsah

Naopak nejméně dostane Matt Sayles, který v jednom z předzápasů podlehl Bryce Mitchellovi a jeho technice Twister. Částka 357 tisíc korun byla zápasníkovi snížena o pokutu 55 tisíc za nesplnění váhového limitu.
 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události