Rally

Jan Černý potvrdil formu a zvítězil po týdnu i v Pražském Rallysprintu

Zdroj: Jan Černý archiv

Sezonu české rally o víkendu uzavřel 25. Pražský Rallysprint. První místo v tradiční soutěži bral Jan Černý, který tak za jeden týden vyhrál oba závěrečné podniky.

Nejprve to byla mikulášská rally ve Slušovicích, o týden později i Pražský Rallysprint. Oba závěrečné závody roku ovládl devětadvacetiletý závodník Jan Černý.

Ten stejně jako ve Slušovicích doháněl své soupeře a závěr mu vyšel náramně. Nakonec zvítězil o více než 6 sekund před druhým Polákem Grzybem. Třetí skončil český závodník Vojtěch Štajf se sedmivteřinovou ztrátou na Černého.

Černý v Praze původně neměl ani startovat. Do závodu vyjel ve vypůjčeném voze Škoda Fabia R5. "Musím říct, že ráno jsme chtěli ještě trošku pošetřit, takže jsme tam dali staré gumy a to bylo fakt děsný. Já jsem se trápil, neměl jsem z toho žádnou radost, prostě byl to takový boj o přežití. Pak už jsme dali dvě nové na předek a nasledně to krásně fungovalo," popsal Černý svou cestu za vítězstvím.

Loňský vítěz Martin Koči ze Slovenska po prvních čtyřech rychlostních zkouškách vedl, ale ve zbylých dvou ztratil, a musel se tak spokojit pouze se čtvrtým místem.

sup, TN.cz

K tématu Rally

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.