MMA

Colbyho zpověď: Byl jsem pro UFC nudný, kariéru mi zachránily nadávky

Colbyho zpověď: Byl jsem pro UFC nudný, kariéru mi zachránily nadávky
Colby Covington | Zdroj: Profimedia

Colby Covington ve své kariéře prohrál jen jednou. V UFC porážkou Rafaela dos Anjose získal prozatímní pás a v sobotu 14. prosince ho čeká duel s Kamaru Usmanem o plnohodnotný titul. I přesto nechybělo málo a nejprestižnější organizace mu zavřela dveře nadobro.

Uchazeč o titul velterové váhy (do 77 kg) v The Cande Owens Show odkryl pozadí své kariéry. Nechybělo málo, a i přes jeho úctyhodné výkony mu UFC neprodloužila kontrakt. Covington (15-1-0) tak musel přejít do agresivní obrany a MMA organizaci nazval bandou prašivých zvířat.
 

„Nikdy jsem tuto historku neřekl, ale před třemi zápasy UFC řeklo mému manažerovi, že mi neprodlouží smlouvu. Byl jsem v žebříčků 6. a stejně mi nechtěli dát nový kontrakt. Nelíbil se jim můj styl, nelíbil se jim můj charakter a prý nejsem zábavný,“ řekl Covington o vztahu s UFC.

Zdroj: Profimedia

Adept na titul pochopil pravidla hry a UFC jejich chování vrátil. Když v Brazílii dominantním výkonem porazil domácí hvězdu Demiana Maiu (28-9-0), v kleci se chopil mikrofonu: „Brazílie jste hlupáci a vy (UFC) jste banda prašivých zvířat.“

Související obsah

Colby Covington byl za svůj proslov odměněn bučením, ale jeho slova obletěla svět MMA. Z „nudného“ zápasníka byl rázem trashtalker, kterého si UFC musela nechat. Po prodloužení smlouvy nasbíral další dvě cenná vítězství a teď ho čeká největší duel kariéry.

Související obsah

V sobotu 14. prosince se v hlavním zápase UFC 245 postaví o pas šampiona Kamaru Usmanovi (15-1-0). Oba zápasníci mají stejný rekord a navzájem si porazili své přemožitele. Závěr roku 2019 tak přinese hned tři titulové zápasy.

Sledujte UFC 245 v neděli 15. prosince od 4:00 na Nova Sport 2 a VOYO.


 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události