Biatlon

Stíhačku v Hochfilzenu vyhrála Eckhoffová, Puskarčíková dojela osmá

Ve stíhacím závodě na 10 km byla nejrychlejší biatlonistka Tiril Eckhoffová, která zejména díky výborné střelbě zvítězila před druhou Švédkou Öbergovou a norskou kolegyní Tandrevoldovou. Výborný závod zajela také Eva Kristejn Puskarčíková, která se z 32. místa po sprintu vyšplhala až na osmé místo. Naopak Lucie Charvátová, která startovala z 6. pozice, závod nezvládla a po šesti chybách na střelnici obsadila 30. místo.

Do závodu vystartovala jako první vedoucí závodnice světového poháru, Italka Wiererová, ale ta na svůj páteční výkon nenavázala a po pěti chybách na střelnici obsadila 9. místo. Dobře naopak jela dvojice Norek Eckhoffová a Tandrevoldová, které se pohybovaly po celou dobu v čele závodu, a obě nakonec skončily na stupních vítězů. Tiril Eckhoffová vystoupila na zlatou příčku a Tandrevoldová byla bronzová.

Z českých závodnic zajela skvělý závod Eva Kristejn Puskarčíková, která vyjížděla až z 32. pozice, ale díky rychlé a dobré střelbě skončila na osmé příčce. Z dalších našich biatlonistek se nejlépe umístila Markéta Davidová, která poskočila z 35. místa na 24. příčku. Na třicáté místo se pak propadla Lucie Charvátová, které závod střelecky nevyšel. O místo za ní skončila Jessica Jislová.