Fotbal

Serie A bojuje s rasismem zvláštním způsobem, motivem jsou opice

Nejvyšší fotbalová soutěž v Itálii Serie A se poslední dobou potýká s řadou skandálů souvisejících s rasismem. Soutěž nyní přišla s novou protirasistickou kampaní, která ale u veřejnosti schytala obrovskou kritiku. Motivem kampaně jsou totiž tři opice.

Serie A má dost problémů s rasismem. Na hráče tmavé pleti někteří fanoušci na stadionech pořvávají urážky či se jim vysmívají opičími skřeky.


Dalším skandálem byl "Černý pátek." Takový titulek totiž zvolil jeden italský deník při poutání na zápas mezi Interem Milán a AS Řím. Problém byl v tom, že u titulku byli zobrazeni dva hráči černé pleti.

Související obsah


Italská liga nyní přišla s novou kampaní, která by měla upozornit na rasismus v italském fotbale. K tomu si Serie A přizvala italského umělce Simone Fugazzotta.


Ten namaloval tři obrazy s šimpanzem ve třech různých barevných provedeních. "Těmito třemi malbami jsem chtěl zobrazit, že všichni jsme komplexní a fascinující bytosti, které mohou být smutné, či veselé. Můžem být křesťané, muslimové nebo buddhisté, ale to, co nakonec rozhoduje kým jsme, není barva pleti," okomentoval své dílo umělec.


U široké veřejnosti se však tato myšlenka nepotkala s pozitivní reakcí, právě naopak. "To je snad vtip?!" "Tohle nemůžou myslet vážně!" "Není divu, že mají v Itálii tak velký problém s rasismem," tak znějí některé z těch slušnějších komentářů na sociálních sítích.


 

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události