MMA

Šampion UFC Volkanovski přiznal, kdo stojí za jeho kariérou

Šampion UFC Volkanovski přiznal, kdo stojí za jeho kariérou
Alexander Volkanovski se svou ženou Emmou | Zdroj: Instagram Emma Volkanovski

Alexander Volkanovski 14. prosince na UFC 245 porazil Maxe Hollowaye a stal se novým šampionem pérové váhy. Australský zápasník kromě tvrdého tréninku, mentální přípravy ukázal, kdo stojí za jeho úspěchem.

Volkanovski (21-1-0) započal svou UFC kariéru v roce 2016. Po vítězné šňůře vítězství se v sobotu konečně utkal o titul šampiona pérové váhy (do 66 kg) proti Maxu Hollowayovi (21-5-0). Po pětikolové bitvě mu v kleci rozhodčí zvedl ruku na základě jednomyslného rozhodnutí.
 


 

Nový držitel titulu v pérové váze teď prozradil, kdo stojí za jeho kariérou „Za úspěchem každého muže je vysoká žena,“ vtipkuje jeho partnerka na svém Twitteru na konto výškové převahy své manželky.
 


 

Se svojí ženou Emmou Volkanovski má dvě dcery Airlie a Arianu. Rodina je pro něj důležitou součástí života a jejich podpora mu nesmírně pomáhá v přípravě na zápasy. Před titulovým soubojem porazil ikony MMA jako José Aldo (28-6-0) či Chad Mendes (18-5-0).
 


 

Alex se stal "prvním" čistě australským UFC šampionem. V minulosti titul střední váhy (do 84 kg) sice držel i Robert Whittaker (20-5-0), nicméně ten byť vyrůstal v Sydney, má polovinu předků z Nového Zélandu.
 

Související obsah


 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události