šipky

Velká chvíle! MS v šipkách má první ženskou vítězku

Velká chvíle! MS v šipkách má první ženskou vítězku
Zdroj: Profimedia

To co se zdálo být nereálné, se stalo skutečností. Na právě probíhajícím mistrovství světa v šipkách organizace PDC byli diváci svědky historické chvíle, při níž mohli vidět na vlastní oči první ženskou vítězku v historii světového šipkařského šampionátu. Britka Fallon Sherrocková tak napravila to, co se o dva dny dříve nepodařilo jiné ženské zástupkyni v převážně mužském sportu, Japonce Mikuri Suzukiové.

Právě japonské hráčce se dávali v souboji na mistrovství světa větší naděje na historické vítězství, nicméně zábavná asijská šipkařka nakonec v těsné koncovce podlehla svému mužskému konkurentovi Jamesi Richardsonovi 2:3 na sety. O to víc však překvapila anglická šipkařka Sherrocková, která v úterním zápase pobláznila fanoušky a po famózním výkonu porazila favorizovaného Teda Evettse.

77. muž světového žebříčku neměl mít s půvabnou dívkou problémy, ale opak byl pravdou. Blonďatá soupeřka nasázela rovnou šest 180 a s výborným bodovým průměrem ho nakonec porazila 3:2 na sety. Sama hráčka se po skončeném klání rozbrečela.

Související obsah

Stala se totiž první ženskou vítězkou ve sportu, který je výhradně mužskou záležitostí a doposud stála na pódiu v rámci světového šampionátu jen čtveřice žen, Sherrocková byla jubilejní pátou a také jubilejní 1. vítězkou v historii mistrovství světa v šipkách
 

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události