Tenis

Bouřlivák Kyrgios ukázal lidskou stránku. Kvůli požáru v Austrálii se rozbrečel

Bouřlivák Kyrgios ukázal lidskou stránku. Kvůli požáru v Austrálii se rozbrečel
Zdroj: Profimedia

V Austrálii aktuálně řádí obrovské požáry a tamní tenisté se rozhodli, že finačně podpoří oběti lidské i ty na přírodě. Celou akci odstartoval Nick Kyrgios, který je známý hlavně svými výbuchy vzteku přímo na kurtu. Po svém prvním zápase na ATP Cupu ale ukázal, jak soucitný také umí být, a při rozhovoru o následcích požáru se dokonce rozplakal.

Nick Kyrgios je známý především výbuchy emocí, za které si vysloužil už nejednu pokutu. Rok 2020 ale začal naopak příkladným chováním, za které si zaslouží uznání.


Oheň v současné době ničí australskou přírodu a stál život už minimálně 20 lidí. Tenista Nick Kyrgios přišel se zajímavým nápadem, rozhodl se darovat 200 australských dolarů (přibližně 3160 korun) za každé eso, které se mu podaří během australského léta na všech turnajích trefit.

Tímto příspěvkem odstartoval celou vlnu dalších tenistů, kteří se podobným způsobem přidali. Netrvalo to ani hodinu a s podobným vzkazem přišel i jeho krajan de Minaur. Ten se rozhodl darovat 250 dolarů za každé eso, jelikož chápe, že jich nenaservíruje tolik jako Kyrgios: "Tohle se mi líbí a já dám 250 dolarů za eso, protože si nemyslím, že bych jich nastřílel tolik jako ty, kámo."

Kromě samotných tenistů se přidalo k charitativní činnosti i vedení právě probíhajícího turnaje ATP Cup. To se rozhodlo darovat 100 dolarů za každé eso všech hráčů.

A právě po svém prvním zápase na tomto turnaji Kyrgios promluvil o tom, jaké škody vlivem požárů vzikají, a do očí mu to vehnalo dokonce slzy.

"O výhru v turnaji mi moc nejde. Teď myslím hlavně na to, že máme možnosti s tím něco udělat," komentoval požár a jeho následky. "Mé rodiště je Canberra a v současnosti tam je nejtoxičtější vzduch na celém světě, což je vážně smutné. Je to těžké," zněla jeho poslední slova v rozhovoru, který ukončily slzy v Australanových očích. Ten v zápase nasázel 20 es, což znamená, že on sám daruje za první utkání přes 60 000 korun.

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události