NBA

Harden se blýskl triple-doublem! Davis z Lakers zastínil LeBrona

James Harden | Zdroj: profimedia.cz

Fenomenální výkon předvedl v sobotním utkání NBA James Harden. Fousatý Američan si připsal svůj první triple-double v sezoně a výraznou měrou tak pomohl Houstonu k vítězství 118:108 nad Philadelphií. Hodně vydařený zápas má za sebou i Anthony Davis z Los Angeles Lakers. Konto New Orleans zatížil 46 body a Lakers vyhráli 123:113.

Je jednou z nejzářivějších hvězd zámořské ligy. Hardenovi je ale často vytýkáno, že hraje hlavně na sebe. Že se chová jako sobec. Proti Philadelphii ale naplno ukázal, že je týmovým hráčem.

Za necelých 41 minut nasázel 44 bodů, k tomu přidal 11 doskoků a 11 asistencí. Svým prvním triple-doublem (tři statistiky, ve kterých získá dvojciferný počet bodů) v sezoně tak výrazně režíroval výhru Rockets. Navíc mu skvěle sekundoval Švýcar Capela, který přidal 30 bodů a 14 doskoků.

Na druhé straně si triple-double připsal Ben Simmons, ale jeho 29 bodů, 13 doskoků a 11 asistencí nestačilo. Houston si tak upevnil čtvrté místo v Západní konferenci, Philadelphia je na Východě šestá.

Střelecké galapředstavení předvedl i Davis z Lakers. Ten za 38 minut zaznamenal hned 46 bodů. Slavný LeBron James se tentokrát převtělil hlavně do role nahrávače, když nasbíral 15 asistencí.