Fotbal

Zlatan už nemá svou sochu! Neznámí vandalové ji zničili

Zlatan už nemá svou sochu! Neznámí vandalové ji zničili
Neznámí vandalové sochu Zlatana uřezali u kotníků Zdroj: profimedia.cz

Neznámí vandalové ve švédském Malmö v noci zničili sochu Zlatana Ibrahimoviče. Na betonovém podstavci zbyla jen chodidla, zbytek spadl na přilehlý ochranný plot. Hlava pak byla přikryta tričkem švédské fotbalové reprezentace.

Na Zlatana má zřejmě někdo hodně velkou pifku. Před Vánoci někdo soše ulomil nos, nyní to vzal pořádně z gruntu. Začal řezat u kotníků až doby, kdy se socha převrhla na plot.

Přitom památka nejslavnějšího rodáka z tohoto městečka stojí teprve od října. Jenže legendární Zlatan si v listopadu poštval proti sobě některé fanoušky, protože koupil podíl v jiném švédském klubu Hammarby.
 


 

Před pár dny jako volný hráč přestoupil do AC Milán. Na sociální sítě pak Zlatan pověsil snímek svých nohou od kotníků dolů s popiskem. "Arogance. Ne. Sebedůvěra." K tomu přidal hashtag připomínka.Že by tímhle krokem naštval další fotbalové příznivce, kteří se rozhodli sochu definitivně zničit? Možné to je, protože vandalové ji uřízli přesně u kotníků.
 

Související obsah 

Co bude se sochou dál, je nejisté. „To, co se stalo je politováníhodné. Nahlásili jsme to policii. Během dne prozkoumáme možnosti, jak sochu odstranit a opravit,“ řekl tiskový mluvčí malmöské radnice Malin Tykessen.

Související obsah


 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události