Rallye Dakar

Dakar začal: Češi dojeli na sekundu shodně, Macháček ztrácí 7 hodin!

V Saudské Arábii odstartoval nejtěžší závod světa Rally Dakar. Hned v první etapě se českým pilotům kamionů povedl neuvěřitelný kousek. Po téměř osmi stech kilometrech dojeli Martin Macík a Martin Šoltys v úplně stejném čase a oba skončili na pátém místě.

Nad vzácnou shodou kroutili hlavou i sami pořadatelé. "Vlastně jsme předjížděli všechny ty vysavače a bylo hrozně kamení, takže páté místo je úplně úžasné," neskrával nadšení Martin Šoltys. A mohlo to být prý ještě lepší. Jenže v půlce etapy etapy musel Šoltys hodně zvolnit. "Přestal dobíjet alternátor při vysokých otáčkách, tak radši jsme jeli trošíčku pomaleji," přiznal.

První etapu vyhrál mezi kamiony Rus Šibalov s Kamazem. Velkou smůlu měl ale Šoltysův týmový parťák Josef Macháček. Premiéra s buggynou mu podle představ nevyšla. Zastavil se hned 3 kilometry po startu. "Nám to nejede, nejede nám to, hotovo," byl slyšet zmar pětinásobného vítěze Dakaru.

Související obsah

Hotovo naštěstí ale nebylo. Závadu Macháček s Tošenovským přece jen opravili a do cíle dojeli na 41. místě. Nabrali sedmihodinovou ztrátu, ale v soutěži zůstali. "Důležité je, že jsme v bivaku u mechaniků, kteří se na to vrhnou dají to do pořádku."

Související obsah

Překvapení zažili pořadatelé mezi automobily. Nejrychlejší byl senzačně Litevec Žala. V kategorii automobilů byl Martin Prokop dvanáctý, těsně za dvojnásobným šampionem formule 1 Fernandem Alonsem. Na dvou kolech kraloval Australan Price.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události