Motorsport

Aliyyah Kolocová si poradila s dunami a dojela si pro svůj druhý nejlepší výsledek

Aliyyah Kolocová si poradila s dunami a dojela si pro svůj druhý nejlepší výsledek
Aliyyah Kolocová na Dakaru | Zdroj: Buggyra racing

Aliyyah Kolocová si na Rally Dakar připsala ve čtvrteční etapě zatím svůj druhý nejlepší výsledek, když dojela na 13. místě. V první části maratonské etapy neměla žádné technické problémy a opravovat sama nic nemusí. Trochu překvapený terénem byl matador Josef Macháček, ale nakonec dojel 16. a celkově drží 11. příčku.

Aliyyah Kolocová jede svůj první Dakar a ve čtvrteční jedenácté etapě si zajela zatím svůj druhý nejlepší výsledek, když skončila na 13. místě. "Některé duny byly velmi náročné. Řada aut se zasekla, ale naštěstí my ne. Takovým problémům se nám podařilo vyhnout. Na trati byly části, kde jsme kvůli stínu skoro nic neviděli, ale zvládli jsme to," uvedla osmnáctiletá závodnice. Jejím nejlepším výsledkem bylo sedmé místo v čtvrté etapě.

Jedenáctá etapa zavedla jezdce hlouběji do pouště Pustá končina a byla zároveň první částí maratonské etapy, takže v noci na pátek nemají jezdci podporu svého servisního týmu a musí si veškeré opravy zařizovat sami. 

"Dnešní den jsem si moc užila a neměla jsem se strojem žádné problémy, takže na opravu nemám nic zásadního. Už se těším na zítřejší druhou část maratonské etapy," řekla Kolocová.

​Stejně jako ve středu i dnes čekaly jezdce písečné duny, přesto zkušeného Macháčka zaskočily: "Bylo to trošku překvapení. Mysleli jsme, že dny budou stejné jako včera. Byly suché, ale poměrně zrádné. Sjezdy byly prudké. Duny tvořily často krátké zuby, kde se muselo dávat pozor na to, aby člověk neudělal chybu," vysvětloval další pilot týmu Buggyra ZM Academy Josef Macháček.

Související obsah

​Do bivaku dnes přijeli časně kamioňáci, což s povděkem komentoval Jaroslav Valtr: "Na sluníčku se pěkně vysušíme. Jsem durch mokrý a zpocenený. Příjemně fouká, svítí sluníčko, je teplo. Je příjemné přijet dřív než za tmy."

V pátek jezdce čeká druhá část maratonské etapy, která na trati dlouhé 185 kilometrů na závodníky opět přichystá hodně dun.

Podívejte se, jak závodníci přespávali při první maratonské etapě: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události