MMA

V kleci sám rozpoutal peklo. Teď chce Masvidal bojovat proti požárům

V kleci sám rozpoutal peklo. Teď chce Masvidal bojovat proti požárům
Masvidal bojuje s požáry v Austrálii | Zdroj: koláž isport.cz

UFC zápasníci ukazují, že MMA není jen o mlácení se v kleci. Stejně jako atleti z jiných sportů i "Největší grázl" v UFC a další využívají získané popularity, aby pomohli požáry sužované Austrálii. Masvidal dokonce nabídl i svou ruku.

Pětatřicetiletý Jorge Masvidal (35-13-0) v roce 2019 roznítil plameny trash-talku a svým soupeřům v kleci připravil pořádně horké chvilky. Třeba Bena Askrena ukončil naskočeným kolenem v prvních pěti vteřinách zápasu. Teď che kubánsko-americký zápasník pomoci Austrálii, kterou postihla katastrofa nevídaných rozměrů.
 

„V únoru budu v Austrálii a chtěl bych pomoci. Výtěžek z mé návštěvy půjde na pomoc, ale rád bych i fyzicky pomohl zbavit se plamenů,“ napsal Jorge na svůj Twitter. Ale "Největší grázl" UFC není jediný z řad zápasníků, kteří aktivně bojují proti požárům.

Zdroj: Profimedia

Katastrofou postižená Austrálie je domovem i dvou UFC hvězd. Bývalý šampion střední váhy (do 84 kg) Robert Whittaker (20-5-0) a čerstvý šampion pérové váhy (do 66 kg) Alexander Volkanovski (21-1-0) na svých sociálních sítích aktivně sdílí podporu hasičům a všem, kteří s požáry bojují.

Související obsah


 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události