MMA

Budou si tě pamatovat, protože jsi podvodník, vzkazuje Jonovi šampion

Budou si tě pamatovat, protože jsi podvodník, vzkazuje Jonovi šampion
Israel Adesanya s pásem pro šampiona střední váhy Zdroj: profimedia.cz

Mezi nejlepším MMA zápasníkem planety Jon „Bones“ Jonesem a potencionálními soupeři to pořádně vře. Israel Adesanya přiznává, že fanoušci si Jonese budou pamatovat. Nikoliv však kvůli výkonům, ale pro jeho podvádění.

Adesanya (18-0-0) má za sebou úspěšný rok. Porazil Kelvina Gasteluma a pak knockoutováním Roberta Whittakera získal titul střední váhy (84 kg). Kromě svých výkonů v kleci přitahuje pozornost i tanečními pohyby, kterými své zápasy doprovází. Z toho si utahoval právě Jon Jones (25-1-1NC).
 

„To je další věc, co řekl ten bídák Jones. Prý chce, aby si ho lidé pamatovali kvůli výkonům než pro oslavné nástupy. Radši zavři hu*u. Lidé si tě budou pamatovat, protože si podváděl. Bral si drogy a steroidy. Nikoho už nezajímá, co si dokázal, protože si podvodník. Moje nástupy budou lepší než celá tvoje kariéra,“ reagovala na kritiku nová hvězda UFC Adesanya v rozhovoru pro ESPN.

Taneční kreace Israele Adesanyi před nástupem do klece.

Jon se po svých problémech se zákonem a několika porušení antidopingových pravidel vrátil v roce 2018 na trůn polotěžké váhy (do 93 kg). Neporažený Adesanya je v UFC dva roky a díky jeho komplexnosti se o něm hovoří, jako o budoucím nejlepším zápasníkovi světa. Ačkoli oba zápasí v jiné váhové kategorii, na poli MMA se hovoří o jejich potencionálním souboji.

Související obsah

Jones je jedním z nejúspěšnějších šampionů v historii. Svůj titul obhájil už 10krát. „Koneckonců, pokud by Israel opravdu chtěl se mnou zápasit, bylo by to gigantické. Mezi námi je pouhých 9-10 kilo. Takže jestli chce, tak může,“ vyjádřil se o potencionálním duelu.

Zdroj: Profimedia

Nicméně i přes vzájemné provokace oba drží tituly, které musí obhajovat. Jones se postaví 9. února neporaženému vyzyvateli Dominiku Reyesovi (12-0-0) na UFC 247.

Související obsah

I přes dosavadní úspěchy je třicetiletý Israel teprve na začátku UFC kariéry. „Teprve jsem začal. Jsem tu teprve dva roky. Představte si, co dokážu v příštích pěti, šesti, sedmi letech. On už je starý a vyčpělý. Takže ano, nástupem ke knockoutu. Nemáte zač,“ dodal Adesanya.
 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události