Biatlon

Štvrtecký třemi trestnými koly pohřbil naděje českého týmu

Štvrtecký třemi trestnými koly pohřbil naděje českého týmu
Jakub Štvrtecký Zdroj: profimedia.cz

Měli skvěle rozběhnutý závod, nakonec ale čeští biatlonisté ve štafetě obsadili osmé místo. Přitom v německém Oberhofu byli ještě v polovině závodu třetí. Naděje na výborné umístění pohřbil svou střelbou vestoje Jakub Štvrtecký, který musel na tři trestná kola. Vyhráli Norové, před Francouzi a Němci.

České kvarteto startovalo ve složení Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Štvrtecký a Tomáš Krupčík. Zkušený Šlesingr udělal dohromady tři chyby a při předávce předával jako desátý s dvacetisekundovou ztrátu na průběžné první Norsko.

Zato Krčmář se blýskl. Ačkoliv také třikrát chyboval, dokázal štafetu pozvednout na třetí příčku. O první místo bojovali Norové a překvapivě Bělorusové.

Jenže třetí úsek byl katastrofální. Štvrtecký vleže jednou chyboval a držel třetí pozici, ale na stojce selhal. Musel na tři trestná kola a propadl se na deváté místo. Do předávky ještě stihl umístění České republiky o jednu příčku zlepšit.

Související obsah

Na posledním úseku si Krupčík připsal tři minely, ale vzhledem k chybujícím soupeřům udržel osmé místo. Na první Nory ztratili Češi přes tři minuty.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události