Kubalík dvěma góly sestřelil Anaheim. Trefili se i Vrána s Chytilem

Jeden večerní a deset nočních zápasů měla na programu NHL. Ten odstartoval duelem Sabres s Canucks, ze kterého vyšli vítězně Kanaďané. Dvěma góly přispěl k výhře Chicaga Dominik Kubalík, který se stal první hvězdou zápasu. Gólově se prosadili i Vrána a Chytil.

Jednatřicetiletý Frolík opět nastoupil na křídle druhé formace Buffala. Do statistik se ale proti Vancouveru výrazně nezapsal. Za třináct odehraných minut stihl jednou vystřelit na bránu a v tabulce +/- za účast na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech měl zápornou bilanci -1.

Ale byl to jeho spoluhráč Montour, který v deváté minutě otevřel skóre. Ještě do první sirény ale srovnal Boeser. V druhé dvacetiminutovce se poprvé v utkání dostali do vedení hokejisté Vancouveru, konkrétně se prosadil Horvat. Na jeho zásah ještě stihli Sabres zareagovat, když se v přesilové hře prosadil Reinhart.

Do třetí třetiny se tak šlo za vyrovnaného stavu 2:2. Jenže Vancouver dal za osm minut závěrečné periody tři góly a utrhl se do vedení 5:3, jelikož se jednou střelecky prosadili i domácí. Do prázdné brány pak pečetil výsledek na 6:3 Eriksson.

Chicago si doma poradilo s posledním týmem Západní konference Anaheimem. Byli to ale Ducks, kdo se ujal jako první vedení. Ondřej Kaše ukořistil puk za brankou soupeře a jeho přihrávku zužitkoval Max Jones.

Toews následně srovnal střelou mezi betony Gibsona. Poté přišly chvíle Dominika Kubalíka. Plzeňský rodák se pohyboval ve správných místech a dorazil do brány jak Kaneovu střelu bekhendem, tak i Murphyho ránu od modré.

Rakell sice ve třetí třetině ještě snížil, ale možné drama odmítl obránce Olli Määttä, který upravil skóre na konečných 4:2. Kubalík byl za svůj výkon vyhlášen první hvězdou zápasu a mezi nováčky v NHL je s šestnácti zásahy nejlepším střelcem spolu s Olofssonem z Buffala.

Podruhé za sebou se gólově prosadil další český útočník Jakub Vrána, jenže i napodruhé z toho byla prohra pro Washington. Capitals doma prohráli s New Jersey 1:5.

Podobně na tom byl i útočník New Yorku Rangers Filip Chytil. Ten v zápase s obhájcem Stanley Cupu ze St. Louis otevíral skóre střelou zápěstím, jenže Blues se podařilo rozvlnit síť za Lundqvistem pětkrát, zatímco z Chytilových spoluhráčů se to povedlo pouze Brettu Howdenovi. Tomu na jeho gól přihrával právě dvacetiletý Čech.

Všechny výsledky NHL:

Buffalo Sabres - Vancouver Canucks 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)
Branky: 9. Montour, 27. Reinhart, 44. Girgensons - 16. a 47. Boeser, 24. Horvat, 42. J.T. Miller, 48. Virtanen, 58. L. Eriksson

Carolina Hurricanes - Los Angeles Kings 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 5. Niederreiter, 60. Teräväinen

New York Islanders - Boston Bruins 2:3 po prodl. (1:0, 0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 5. Mayfield, 50. Barzal - 29. DeBrusk, 46. Moore, 62. Bergeron

Ottawa Senators - Montreal Canadiens 1:2 po prodl. (0:1, 0:0, 1:0, 0:1)
Branky: 54. Batherson - 9. Suzuki, 65. Kovalčuk

Philadelphia Flyers - Tampa Bay Lightning 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branky: 28. Maroon

Washington Capitals - New Jersey Devils 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
Branky: 29. VRÁNA - 6. a 33. Hischier, 24. Gusev, 27. Coleman, 56. Wood

St. Louis Blues - New York Rangers 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)
Branky: 10. Bortuzzo, 19. Dunn, 22. Perron, 31. Sanford, 35. Schwartz - 2. CHYTIL, 29. Howden (asist. CHYTIL)

Chicago Blackhawks - Anaheim Ducks 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 9. J. Toews, 25. a 33. KUBALÍK, 44. Määttä (asist. KÄMPF) - 4. Max Jones (asist. O. KAŠE), 43. Rakell

Calgary Flames - Edmonton Oilers 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)
Branky: 5. a 41. E. Lindholm, 20. Gaudreau, 32. Dube - 6. a 22. Nugent-Hopkins, 10. McDavid

Vegas Golden Knights - Columbus Blue Jackets 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 18. Bemström, 23. Dubois, 49. Wennberg

San Jose Sharks - Dallas Stars 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 16. Burns, 23. Marleau (asist. HERTL) - 2. Ja. Benn

vat, TN.cz

K tématu NHL

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.