Fotbal

Trenérovi Barcelony hrozí vyhazov! Přijde klubová legenda Xavi?

Trenérovi Barcelony hrozí vyhazov! Přijde klubová legenda Xavi?

Vedení španělského velkoklubu nadále řeší změny na trenérské židli. Velkou ranou pro katalánský celek bylo vyražení v semifinále Španělského superpoháru, nelíbí se však ani předváděná hra pod taktovkou kouče Ernesta Valverdeho. Barcelona tak jedná s několika uchazeči a mezi nimi je i bývalá hvězda Xavi.

Velkým kandidátem na pozici nového trenéra Barcelony je jejich bývalá ikona, španělský záložník Xavi, který po konci kariéry trénuje v katarském celku Al Sadd.

Ten však volání katalánského týmu prozatím nevyslyšel, a to i přesto, že by sám klub s jeho případným uvolněním problém neměl.
 

„Neskrývám touhu, že bych jednou chtěl Barcelonu trénovat. Ale nyní se chci koncentrovat na Al-Sadd,“ vyjádřil se před časem bývalý španělský fotbalista, který za tým z Camp Nou odehrál přes 500 zápasů a fanoušci ho zde milují. Podle jeho slov si však na jeho potenciální příchod budou muset místní fans ještě nějaký ten pátek počkat.

Související obsah


Druhou variantou na případnou trenérskou změnu by byl příchod argentinského kouče Mauricia Pochettina, který byl nedávno vyhozen z anglického Tottenhamu a od té doby je k mání.

Nicméně ten do médií vzkázal, že by na nabídku trénovat Barcelonu nikdy nekývl. Je totiž zarytým fanouškem konkurenčního Espanyolu.
 

Je tak otázka, jestli se Ernesto Valverde bude z Barcelony v zimě stěhovat. V klubu má navíc smlouvu do konce sezony. Ostatně za ním stojí i hráči, a to i přesto, že Barcelona utrpěla nedávnou krutou porážku v semifinále Španělského superpoháru a z titulu se navíc radoval jejich úhlavní rival Real Madrid.

Související obsah


„Našemu kouči věříme. Pracujeme na tom, abychom se ve druhé polovině sezony zlepšili. Sice vedeme ligu, ale nehrajeme dobře a musíme se vrátit ke své hře,“ dodal na adresu Valverdeho Lionel Messi.


 

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události