NHL

Nejhorší nájezd všech dob i šílené minely! NHL zažila noc smíchu

Nejhorší nájezd všech dob i šílené minely! NHL zažila noc smíchu
Zdroj: Twitter

Sport není vždy jen o nádherných akcích, ze kterých vám padají brady dolů. Jsou i o smolných momentech, u kterých se nastalé situaci v lepším případě zasmějete. Jste-li ale fanouškem týmu, který nějakou podobnou kardinální hrubici předvede, pak máte hlavu v dlaních a kroutíte s ní z jedné strany na druhou.

Znáte to. Občas si tak v klidu spíte a najednou se k vám vkrade noční můra. Tak vás ne a ne opustit a když už si myslíte, že váš sen se přelije v růžovou zahradu, ta mrcha se vrátí a uštědří vám políček, po kterém polekaně procitnete.

Tak něco podobného potkalo v noci hokejisty Bostonu. Bruins vedli i díky dvěma trefám Davida Krejčího a jednomu zásahu Davida Pastrňáka 5:2, ale pak přišla série několika neslavných momentů, které završil kardinální ústřel v nájezdové lotynce.

Související obsah

Vše začalo díky útočníku Flyers Jakubovi Voráčkovi, který vyslal přihrávku Seanu Couturierovi na levé křídlo, který si zpracoval kotouč, ale v momentě střely mu puk sjel z čepele. V první chvíli zklamaný útočník záhy propukl v radost, pomalu klouzající puk totiž překvapil brankáře Haláka, kterému podjel pod holí do sítě.

Netrvalo to ani minutu a Boston inkasoval další hloupý gól. Mark Friedman vystřelil od pravého hrazení, gólman Bruins zareagoval včas a kotouč tečovaný Connorem Bunnamanem vykopl betonem, ale ke své smůle jen do holeně obránce Matta Grzelcyka, od kterého se puk dostal za brankovou čáru. Vlastenec jako vyšitý!

Flyers nakonec dokázali i vyrovnat a zápas dokráčel do nájezdů. Už už se zdálo, že veškerá bostonská smůla je vyčerpaná, když přišel rozhodující poslední nájezd. Brad Marchand musel proměnit, aby mohl jeho tým pomýšlet na zisk bonusového bodu.

Rozjel se tedy a… nic! Marchand nechal kotouč za sebou. K jeho velké smůle navíc do puku lehce trkl a to mu bylo osudné. Pravidla totiž mluví jasně. Pokud hráč puk při provádění nájezdu mine, může se vrátit a proceduru zopakovat. Kotouč ale musí zůstat na středovém bodu. To Marchandovi nevyšlo o pár centimetrů.

Až tragikomicky pak působila scéna ze zápasu St. Louis s Anaheimem. Blues vedli 3:1 a jejich soupeř měl deset minut na to, aby se pokusil s výsledkem něco udělat. Jenže veškeré naděje zkazilo jedno triviální nahození na zadní mantinel.

Související obsah

Pro něj si vyjel brankář John Gibson, který chtěl rozehrát. Pro puk si sjížděl také jeho spoluhráč Hampus Lindholm, ale ten si pohledem doprava kontroloval najíždějícího hráče. Co čert nechtěl, když Lindholm zvedl hlavu, zjistil, že má proti sobě svého gólmana.

Gibson zas po odlepení očí od puku zaregistroval valícího se spoluhráče na poslední chvíli. Výsledkem byla srážka za bránou, kterou využil Ivan Barbašev, který zaznamenal jeden z nejsnadnějších gólů kariéry.

rwa, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události