Rallye Dakar

Písečné duny zlobily závodníky na Dakaru, Loprais dojel třetí

Osmá etapa Rally Dakar tentokrát vyšla zejména českým kamionům. Aleš Loprais dojel na parádním třetím místě, Martin Šoltys byl zase osmý. A to navíc ještě pomáhal posádce dalšího českého pilota Martina Macíka. Problémy měl také Josef Macháček s bugynou.

Závodníky tentokrát hodně potrápily písečné duny. „Byly tam duny, které byly těžké. Blbě se to projíždělo. Ten písek byl opravdu měkký a zapadlo v něm spoustu aut, které jsme museli objíždět,“ zhodnotil osmou etapu Martin Šoltys.

Související obsah

Ten navíc během závodu pomohl svému českému kolegovi Martinu Macíkovi, který se svým kamionem na jedné z písečných dun také uvízl. „Myslím, že je to samozřejmost. Kdybychom tam byli takhle zapadlý, tak by za námi Martin také přijel,“ dodal Šoltys, který nakonec skončil na osmém místě. Macík byl pak jedenáctý.

Nejlepší etapu zajel Aleš Loprais, jenž skončil třetí. V závodě nadále vede Rus Karginov

Související obsah


Hodně smolnou etapu měl naopak Josef Macháček. Ten svoji bugynu totiž rovnou převrátil. „Na jedné duně došlo k překlopení bugyny. Jen jsem udělal takový kotrmelec a měl jsem smůlu, že to zůstalo ležet na boku,“ popsal celý moment český dakarský veterán.

Zkušený závodník si musel pomoci sám, ale nakonec celou situaci zvládl. Sice do finiše dojel s velkou ztrátou, ale v závodě pokračuje.

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události