Fotbal

Xavi mohl trénovat Barcelonu, měl však dobrý důvod k odmítnutí

Xavi mohl trénovat Barcelonu, měl však dobrý důvod k odmítnutí
Zdroj: Profimedia

Katalánský fotbalový velkoklub Barcelona v pondělí změnil trenéra. Ernesta Valverdeho ve funkci nahradil Quique Setién. Jenže ten nebyl první volbou. Nabídku stát se trenérem Barcelony dostal i její bývalý hráč Xavi Hernandez. Ten ale nabídku s díky odmítl, protože ještě nenastal ten správný čas.

Xavi je jednou z největších legend Barcelony. Nikdo v její historii nenastoupil k více zápasům než právě španělský záložník. Ten oblékal její dres mezi roky 1998-2015 a získal s ní 8 ligových titulů i čtyři trofeje z Ligy mistrů.


"Ano, obdržel jsem nabídku od Barcelony, ale nepřijal jsem ji," uvedl podle serveru goal.com Xavi. "Je příliš brzo na to, abych trénoval Barcelonu, ale stále je to mým snem do budoucna stát se v Barceloně koučem," napověděl bývalý španělský reprezentant, že časem by se na Camp Nou mohl ukázat v pozici trenéra.


V současné době Xavi trénuje katarský klub Al Sadd, se kterým v pátek odehraje finále katarského poháru proti týmu Al Duhail.

Související obsah


Josep Maria Bartomeu, současný prezident Barcelony, si je jistý, že Xavi se v budoucnu na lavičku jeho týmu podívá. "Xavi jednoho dne bude trenérem Barcelony, o tom nepochybuji. Je velmi schopný a perfektně rozumí našemu fotbalu. Navíc je tomu velmi nakloněn a jednou to dělat bude," použil Bartomeu přesvědčivá slova.

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události