Golf

Jednoruký golfista uhranul sportovní svět! Trefil jamku jedním úderem

Sport dokáže psát krásné příběhy. Jedním z nich je i story kanadského golfisty Laurenta Hurtubiseho, jenž na turnaji The American Express dokázal vstřelit takzvaný hole-in-one, tedy jamku na jeden úder. Tento v golfu výjimečný jev navíc podpořil fakt, že tento Kanaďan se narodil pouze s jednou rukou.

Laurent Hurtubise je golfovým amatérem, který se narodil bez pravé ruky. I s tímto velkým handicapem však hraje golf už od svých jedenácti let a může se měřit s těmi nejlepšími. Na turnaji The American Express, který sdružuje jak profesionály, tak i amatérské sportovce pak předvedl úchvatnou ránu, kdy poslal míček z odpaliště přímo do jamky.

Související obsah

Hvězdná chvíle kanadského golfisty přišla na čtvrté tří parové jamce, kde na vzdálenost 151 yardů (138 metrů)  trefil ideální první odpal, míček následně přistál na greenu a dokutálel se až do důlku s praporkem.
 

Obecenstvo, včetně překvapeného handicapovaného sportovce vybuchlo nadšením, nevěřícně koukal i jeho soupeř z úvodního kola turnaje Troy Merrit: „Pro mě to byl jeden z nejlepších zážitků, které jsem na golfovém hřišti zažil,“ svěřil se do médií trojnásobný vítěz na okruhu PGA.

Související obsah


Ke svému úžasnému počinu se pak vyjádřil i samotný aktér:
"Každý člověk má nějaký handicap nebo odlišnost. Já chtěl ukázat, že dokážu být stejně dobrý jako všichni ostatní," dodal skromně handicapovaný golfista. Jeho hole-in-one je jasným důkazem, že se svým zdravým kolegům plně vyrovnal.
 

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Golf

Důležité Události