Kanonýr Ovečkin opět řádil! Druhým hattrickem v řadě sestřelil Islanders

Alexander Ovečkin chytil gólovou formu jako hrom! V sobotním utkání totiž vstřelil za Washington opět tři góly a významnou měrou se podílel na fantastickém obratu v duelu s New York Islanders. Capitals tak i díky gólovému příspěvku Jakuba Vrány zvítězili 6:4.

Ruský kanonýr se dostal do fantastické fazóny. Poté, co hattrickem sestřelil v minulém zápase New Jersey, se v dalším utkání trefil opět třikrát. Díky šesti gólům ve dvou zápasech se tak posouvá v historické tabulce střelců NHL, kde se dostal už na deváté místo držené Stevem Yzermanem.Ohrožuje také našeho střeleckého lídra Davida Pastrňáka, na kterého v aktuální sezoně ztrácí už pouze dvě branky.

V duelu s Islanders byl Ovečkin tím, kdo otevřel skóre, nicméně velký podíl měl na gólu také Niklas Backstrom, jenž mu poslal dokonalou přihrávku, kterou ruský útočník zakončil přesnou ranou pod vyrážečku. Pak se však Capitals ze hry vytratili a Islanders začali úřadovat. Dvěma góly do konce první třetiny se dostali do vedení 2:1, které ve druhé třetině ještě navýšili dalšími dvěma zásahy.

V tu chvíli se zdálo být, že je o osudu utkání rozhodnuto, ve třetí třetině však přišel pořádný kolotoč, na kterém se kromě Ovečkina podílel také český mladík Jakub Vrána, který ukázal, že mu to letos lidově řečeno lepí.

Washington totiž v poslední dvacetiminutovce srovnal na 4:4 a v čase 57:30 pak český útočník vybojoval puk v útočné třetině a vstřelil vítězný gól, svůj 22. v sezoně. Definitivní kolaps Islanders pak dokonal Ovečkin, který střelou do prázdné brány zkompletoval hattrick a upravil konečné skóre na 6:4 pro Washington.