NHL

Kubalík uhranul Chicago parádním gólem! Šoupnou ho na baseball?

Kubalík uhranul Chicago parádním gólem! Šoupnou ho na baseball?
Zdroj: Profimedia

Český hokejový fanoušek si musí mnout ruce! K bombarďákovi Davidu Pastrňákovi přibyl do NHL další hráč, o kterém se nyní pějí ódy všemi směry. Dominik Kubalík se dalším dvougólovým večerem zapsal do klubové historie. Jeho druhý gól byl navíc fenomenální a Blackhawks začali vtipkovat o novém působišti pro českého šikulu.

Přechod do nejlepší soutěže na světě nebyl pro čtyřiadvacetiletého hokejistu jednoduchý. Zprvu se dostával do formy, ale postupně začal vystrkovat růžky a dnes řádí po boku kapitána Chicaga Johnatana Toewse nevídaným způsobem.

V Torontu vzrůstající formu znovu potvrdil. Zaznamenal dva góly a jednu nahrávku. Především druhý zásah stál za to! Toewsův parádní „plaváček“ poslal za záda maskovaného muže Maple Leafs baseballovou ránou.

Toho se ihned chytil i oficiální Twitter Blackhawks, který popíchl chicagské baseballové kluby Cubs a White Sox pobídkou: „Hej vy dva, kdy začínají jarní tréninky?“ a přiložil k tomu video Kubalíkovy nádhery.

Český útočník kromě ovací sklízí i tabulkové zápisy. Stal se vůbec prvním nováčkem v historii Blackhawks, který prožil tři vícególové večery ve čtyřech po sobě hraných zápasech.

Navíc nově patří mezi pouhou šestici mladíků, jimž se povedlo dosáhnout hranice kulatých dvaceti zásahů v méně než padesáti kolech.

 

Související obsah

Pokud mu navíc vydrží stávající forma, mohl by ve zbývajících třiadvaceti duelech atakovat klubový nováčkovský rekord Steveho Larmera, který v ročníku 1982-83 nastřílel třiačtyřicet gólů. Mimochodem, zmíněný frajer pak také získal Calder Trophy pro nejlepšího nováčka sezóny.

Do bojů o prestižní trofej se v posledních dnech přihlásil také lotyšský brankář Elvis Merzlikins, který vychytal třetí čisté konto ze čtyř posledních duelů a stojí za vzestupem Blue Jackets. Mimochodem, asi není úplnou náhodou, že vloni zápolil proti Kubalíkovi ve švýcarské lize.

Vydrží-li Kubalíkovi apetit, můžeme se ještě dočkat velkých věcí. V tabulce nováčků vede střeleckou disciplínu o čtyři body před Victorem Olofssonem z Buffala. I když zmíněná Calderova trofej je zatím hodně daleko, mezi šestici nejlepších nováčků sezóny by se vejít mohl.

Naposledy se to povedlo Ondřeji Palátovi z Tampy Bay v roce 2014. Pokud by se Kubalík do „Rookie All Stars“ vešel, byl by teprve desátým Čechem, kterému by se této pocty dostalo.

Související obsah

rwa, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události