MMA

Pudilová bude bojovat o přežití v UFC. O zápase promluvil její trenér

První a jedinou Češku v UFC čeká v sobotu 25. ledna zápas o přežití. Lucie „Střela“ Pudilová je již v USA, kde dolaďuje poslední detaily přípravy na Justine Kishovou. Televize Nova ještě před odletem vyzpovídala jejího trenéra Ladislava Erdélyiho. V rozhovoru prozradil, co bude Lucčina největší zbraň.

Pětadvacetiletá zápasnice z Příbrami začala svou kariéru v roce 2017. Od té doby zvládla v nejprestižnější MMA organizaci 6 zápasů s bilancí 2 výhry a 4 prohry. Na UFC Fight Night 166 nastoupí do posledního duelu stávající smlouvy. O přežití a prodloužení smlouvy se porve s Američankou Justine Kishovou (6-2-0).
 

„Je připravená výborně ať už kondičně či technicky. Ale nejdůležitější je, že se vrátila ve své hlavě k tomu, jak začala,“ řekl Ladislav Erdélyi o své svěřenkyni, která v UFC debutovala ve dvaadvaceti letech. Pudilová v kariéře utrpěla hned tři kontroverzní prohry, proto teď rozhodně nechce nechat rozhodnutí na rozhodčích. „Do zápasu půjde tvrdě,“ oznámil její trenér v exkluzivním rozhovoru pro televizi Nova.

 

Zdroj: Profimedia

„Její největší zbraň je tvrdost, odolnost a tlak,“ řekl o výbavě své svěřenkyně Erdélyi, který si je vědom nebezpečí, jaké představuje Justine Kishová. Ačkoli Američanka zápasila naposledy v lednu 2018 a v současnosti má za sebou dvě prohry v řadě, Ladislav ji nepodceňuje. „Je tvrdá, odolná, vyzápasená v thajském boxu. V postoji je zvyklá na tvrdost a myslím, že se snažila vylepšit práci na zemi,“ zhodnotil soupeřku v exkluzivním rozhovoru.

Zdroj: Profimedia / instagram

Pudilová nastoupí 25. ledna na galavečeru v Severní Karolíně, kde hlavním zápasem bude střetnutí dvou těžkých vah (nad 93 kg) Blaydes vs. dos Santos. Lucie svým předzápasem v muší váze (do 57 kg) bude muset přesvědčit vedení organizace o svých kvalitách. Její výkon rozhodne, zda si udrží pozici jediné Češky v UFC.

Související obsah

UFC Fight Night 166 a zápas Lucie Pudilové sledujte v sobotu 25. ledna živě od 23:55 na Nova Sport 2 a Voyo.
 

David Chmátal, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události