Hokej

Šok v českém hokeji! Končí trenéři dvacítky i osmnáctky

Šok v českém hokeji! Končí trenéři dvacítky i osmnáctky
Václav Varaďa končí na lavičce národního týmu do 20 let | Zdroj: profimedia.cz

Po neúspěšném mistrovství světa hokejistů do 20 let končí v roli hlavního kouče Václav Varaďa. Šéftrenér Filip Pešán chce jméno jeho nástupce oznámit do konce ledna. Necelé tři měsíce před MS byl také odvolán trenér hráčů do 18 let Karel Beran, toho nahradí Jakub Petr.

Varaďa vedl národní tým do 20 let na posledních dvou světových šampionátech. Jak v Kanadě, tak v Ostravě a Třinci skončil český tým sedmý, což je bráno jako neúspěch.

Podle zákulisních informací by ho mohl nahradit Karel Mlejnek, asistent Miloše Říhy u seniorského týmu. Oficiálně jméno Varaďova nástupce bude známé na konci ledna.

Mnohem překvapivější konec je u osmnáctky. V dubnu se koná v ruském Soči světový šampionát, přesto na lavičce skončil Beran. Zkušeného kouče vystřídá Jakub Petr, který už tuto věkovou kategorii vedl a vyhrál s ní stříbro na MS 2014.

Související obsah

„O změnu na pozici hlavního trenéra požádalo sportovní oddělení (hokejového svazu). Karla Berana vystřídá Jakub Petr, což se děje na základě neuspokojivých výsledků během celé sezony národního týmu do 18 let," uvedl Pešán.

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události