Tenis

Dánská tenisová kráska končí! Na rozloučenou dostala koalu

Dánská tenisová kráska končí! Na rozloučenou dostala koalu
Zdroj: Profimedia

Caroline Wozniacká dala sbohem své úchvatné tenisové kariéře. Sympatická Dánka, která je v tenisové historii čtvrtou nejlépe vydělávající hráčkou, pogratulovala Ons Jabeurové z Tuniska, dostala plyšovou pandu a naposledy zamávala publiku.

Bývala světová jednička měla Australian Open ráda. Však zde dokonce před dvěma lety slavila svůj jediný grandslamový titul. Už předem avizovala, že Melbourne bude jejím posledním turnajem v její bohaté kariéře. Nicméně Wozniacká asi přece jen čekala, že dojde o trošičku dále.

O osudu utkání s Ons Jabeurovou rozhodl třetí set, kdy Dánka servírovala na stav 6:6 a tiebreak, jenže o svoje podání přišla. A Ons Jabuerová využila hned první mečbol. „Myslím, že to přesně sedí k celé mé kariéře. Tříseťák, drama, které ukončím forhendovou chybou,“ rozesmála Wozniacká přítomné publikum v Melbourne Aréně.

Jinak to však bylo dojemné loučení, Dánka si obešla čestné kolečko, na velkoplošné obrazovce běžely záběry jejích největších úspěchů a loučící tenistka se tak neubránila slzám.

Kariéra půvabné tenistky byla opravdu zajímavá. Ačkoliv je Dánce teprve 29 let, odehrála 899 zápasů. Rodačce z Odense seděly především tvrdé povrchy. Jak již bylo řečeno, v Austrálii také získala svůj jediný grandslamový titul. Dvakrát se dostala ve finále US Open. 71 týdnů se také vyhřívala na pozici světové jedničky.

Zárověn ji patří 4. místo v v počtu finančních výdělků. Wozniacká si za svoji kariéru přišla na hezkých 34 milionů dolarů, v přepočtu téměř 773 milionů korun. První místo patří Američance Sereně Williamsové, která však bude mít šanci ještě svoje konto navýšit. Loučící dánská kráska už nikoliv.

Související obsah


 

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události