MMA

První Češka v UFC Lucie Pudilová prohrála zápas o všechno!

Lucie Pudilová má za sebou sedmý duel v UFC. Do zápasu o všechno nastoupila jako favoritka proti Američance Justine Kishové. Po třech kolech se české zápasnici nepodařilo přesvědčit rozhodčí a ti se jednomyslným rozhodnutím přiklonili k soupeřce.

Duel v muší váze (do 57 kg) s Justine Kishovou (7-2) na UFC Fight Night 166 byl pro Lucii (8-6) poslední zápas současné smlouvy. Po třech porážkách v řadě musela ukázat, že patří mezi MMA elitu. Dostála svých slov a nastoupila v nejlepší formě. V kleci se pohybovala uvolněně a její tvrdé kombinace byly rychlejší než dřív. Bohužel na soupeřku to nestačilo.
 

Do prvního kola obě zápasnice nastoupily velmi opatrně. Držely vzdálenost a takticky četly soupeřku. Pudilová se neustále pohybovala a dobře pracovala přední rukou, ale nepředvedla nic, co by Kishovou výrazně ohrozilo. Druhé kolo se neslo v podobném duchu, jen Američanka pomalu ztrácela počáteční respekt.

Třetí kolo Pudilová zahájila tvrdou kombinací. Avšak na slibný začátek nenavázala. Kishová dál sbírala body nízkými kopy a v závěru kola se jí podařilo českou zápasnici hodit na zem. Na první pohled vyrovnaný zápas nakonec rozhodčí rozhodli jednomyslně pro domácí zápasnici.

Související obsah

Lucie Pudilová začala svou kariéru v UFC roku 2017. V nejprestižnější MMA organizaci světa nastoupila do sedmi zápasů (2-5). V létě 2019 proti Ševčenkové musela česká zápasnice odklepat, zbylé prohry vždy utrpěla kontroverzním rozhodnutím.

Zdroj: Profimedia

Pro první a jedinou zápasnici z České republiky v UFC to byl poslední zápas současné smlouvy. S negativní bilancí dvou výher a pěti proher je nepravděpodobné, že by ji nejprestižnější MMA organizace světa nabídla další zápas.

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události