MMA

Lokty, kolena a uškrcení. To nabídl UFC galavečer v Severní Karolíně

UFC Fight Night 166 nabídlo nezvykle jen čtyři ukončení před limitem. O jedno z nich se postaral podle očekávání i Curtis Blaydes v hlavním zápase s Juniorem dos Santosem. V předzápase do klece nastoupila i Lucie Pudilová, která důležitý duel o udržení v organizaci prohrála.

Na úvodní kartě přinesl ukončení před limitem jen první zápas a zbylých šest duelů rozhodli rozhodčí. Na vedlejší kartě zápasila i první a jediná Češka v UFC Lucie Pudilová (8-6). Bohužel svůj sedmý a poslední zápas současné smlouvy prohrála.

S Justine Kishovou (7-2) svedla taktickou bitvu, ale její tvrdé kombinace na výhru nestačily.
Američanka dobře pracovala v klinčích a přesnými kopy si vybojovala výhru jednomyslným rozhodnutím.

Před hlavním zápasem se v kleci představila i legenda a bývalý šampion lehké váhy (do 70 kg) Rafael dos Anjos (29-13). Z posledních čtyř duelů tři prohrál, ale i tak nastoupil jako favorit. Ve velterové váze (do 77 kg) se postavil Michaelovi Chiesovi (17-4).

Duel se většinu času odehrával na zemi, ale ani jeden z bojovníků nedokázal nasadit rozhodující techniku a výsledek byl na rozhodčích. Po třech kolech odešel Chiesa s největším vítězstvím své kariéry a v kleci ihned vyzval Colby Covingtona (15-2).

Přehled ukončení před limitem na galavečeru UFC Fight Night 166:

Herbert Burns vs. Nate Landwehr – pérová váha (do 66 kg)

První zápas celého galavečeru netrval ani tři minuty. Hned v úvodu se bojovníci strhli na zem, kde Burns (10-2) téměř dvě minuty kontroloval situaci. Po přesunutí do postoje ho Landwehr (13-3) zatlačil na pletivo, naneštěstí ve výměně schytal nečekané koleno.

Hannah Cifersová vs. Angela Hillová – slámová váha (do 52 kg)

První K.O. hlavní karty předvedla až třiatřicetiletá Angela Hillová (11-7), která ve druhém kole držela téměř tři minuty Cifersovou (10-4) na zemi a zasypávala ji nemilosrdnými údery a lokty. Bezmocnou soupeřku zachránil až pokyn rozhodčího.

Jordan Espinosa vs. Alex Perez – muší váha (do 56 kg)

Espinosa (14-7-1NC) byl před zápasem v žebříčku na jedenácté pozici, zatímco jeho soupeř Perez (23-5) o jednu výše. Duel rovnocenných bojovníků skončil hned v prvním kole. Perez svého rivala strhnul na zem, kde mu nasadil škrcení, kterým Espinosu poslal do mdlob.

Curtis Blaydes vs. Junior dos Santos – těžká váha (do 120 kg)

O hlavní zápas večera se postarali dva ranaři těžké váhy Blaydes (12-2-1NC) a Junior dos Santos (21-6). Podle  očekávání duel netrval vypsaných pět kol. Brazilec v prvním kole dobrým pohybem na nohou bránil pokusy o strh. Pak přišel nešťastný úder do slabin, který dos Santos musel chvíli rozdýchávat.

Na začátku druhého kola vystartoval Blaydes a soupeře trefil tvrdou zadní. Dos Santos zakolísal a v následujících vteřinách inkasoval kombinaci úderů a rozhodčí ukončil zápas. Blaydes si odnesl cenné vítězství. Z osmi posledních zápasů jich vyhrál sedm a je žhavým adeptem na titulový zápas s Miocicem (19-3).