Kobe Bryant

Legendární Kobe Bryant zemřel se svou dcerou při havárii helikoptéry

Nejlepší basketbalová soutěž na světě se zahalila do černé. Odešla jedna z jejích legend. V pouhých jedenačtyřiceti letech zemřel Kobe Bryant. Bývalý hvězdný basketbalista se stal obětí nehody vrtulníku, na palubě byla i jeho 13letá dcera Gianna.

Bryant se narodil ve Filadelfii a svoji hvězdnou kariéru spojil s Los Angeles Lakers, za které zaznamenal 33 643 bodů a v historické tabulce NBA mu v této disciplíně patřilo třetí místo. V posledním zápase Lakers ho ale předstihla jiná z legend LeBron James.

Osud si však s kartami legendárního hráče zahrál velmi krutým způsobem. Vrtulník, kterým cestoval, se zřítil nedaleko Calabasu v Kalifornii. V jeho útrobách vyhasl život jednoho z největších fenoménů světových palubovek. Bryant za svou kariéru dvakrát vyhrál olympijské hry a s týmem Los Angeles Lakers slavil pět titulů v nejprestižnější basketbalové soutěži na světě.

Zdroj: Profimedia


I když záchranné složky dorazily na místo neštěstí velmi rychle, žádné z pěti osob na palubě pomoci nedokázala. Očití svědkové prohlásili, že prý těsně před fatálním zřícením slyšeli, jak motor vrtulníku zvláštně prská.

 

Zdroj: Profimedia

Zpravodajské agentury také potvrdily, že na palubě byla i Bryantova 13letá dcera Gianna Maria. Podle zpravodajského webu ESPN cestovali společně právě na zápas, kde měla Gianna hrát. Na palubě měla být i další hráčka dívčího týmu a jeden z jejich rodičů.

 

Zdroj: Profimedia

Tragédie zasáhla celý sportovní svět, soustrast vyjadřují miliony lidí na sociálních sítích. Bryant patřil mezi miláčky publika, pro mnohé děti byl vzorem a spousty z nich začaly hrát basketbal jen kvůli němu. Odkaz šampiona zůstane mezi námi navždy.

rwa, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události