Kobe Bryant

Basketbalový princ, elegán i táta čtyř dcer. To byl Kobe Bryant

Basketbalový princ, elegán i táta čtyř dcer. To byl Kobe Bryant
Zdroj: Profimedia

Kobe Bryant zemřel. Během dvaceti let na sebe stihl strhnout nejen v basketbalové NBA takovou pozornost, jakou měl před ním naposledy snad jen Michael Jordan a jaké si dnes užívá možná LeBron James.

Elegán a princ báječné hry, kterou hltají sportovní fanoušci po celém světě. Svět opustil shodou náhod jen den poté, co gratuloval LeBronu Jamesovi k tomu, že ho předhonil v historických statistikách.

Basketbal měl a má spoustu hvězd, ale jen málo vyvolených. Kobe Bryant tím vyvoleným byl. Byl jedním z těch, kteří nemuseli měnit barvu dresu. Jeho jméno bylo spjato s Los Angeles Lakers, tedy nejsledovanějším týmem světa. Týmem, který hraje pro hollywoodské hvězdy. A Bryant tou hvězdou byl v podstatě také.

Související obsah

Že si jako svůj sport zvolil basketbal, nebylo náhodou, vždyť jeho táta Joe Bryant hrál také za Philadelphii NBA. Kobe byl šikovný, hbitý, a navíc úžasný střelec. Do slavné ligy vstoupil v roce 1996, když mu bylo 18 let a 72 dnů. Stal se tak nejmladším hráčem NBA v historii.

Související obsah

Byl ale hlavně rozehrávačem, který ve dvou érách dokázal pro Lakers vyhrát celkem pět titulů v NBA. Nejdříve společně s obrovitým Shaquillem O’Neillem, to se psala léta 2000 - 2002. Poté třeba s Pau Gasolem či Ronem Artestem.

Fanoušci Kobe Bryanta zaplnili Xbox Plaza ve Staples centre:

To už ale byla právě Bryantova zásluha, že Lakers zářili zlatou barvou. Právě v letech 2009 a 2010 byl zvolen i nejužitečnějším hráčem finále.

Zdroj: Profimedia


V paměti fanoušků zůstalo několik výjimečných výkonů. Kobe Bryant dokázal dát v jednom utkání 80 bodů, což je v novodobé historii naprostý unikát. Povedlo se mu to v roce 2006 v duelu s Torontem. Víc dal už jen ikonický Wilt Chamberlain (100). Když se loučil, dokázal dát 60 bodů a naznačil, že by vlastně klidně ještě mohl hrát.

Související obsah

Svou kariéru končil v roce 2016, celkem 18krát byl vybrán do All Stars týmu celé ligy. A ve statistikách NBA mu dlouho patřila třetí příčka v počtu nastřílených bodů. Jen Kareem Abdul-Jabbar a Karl Malone byli před ním. Necelý den před jeho smrtí ho přestihl LeBron James.

Související obsahByl ale také otcem čtyř dcer. Ty vychovával se svou životní láskou Vanessou Laine, kterou si vzal v roce 2001. Bohužel shodou okolností při tragické nehodě 26. ledna 2020 s ním na palubě helikopréry zemřela i 13letá Gianna.

Zdroj: Profimedia
ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události