Kobe Bryant

Slzy a květiny v LA, truchlí i slavní. Bryantova smrt zasáhla miliony lidí

Tragická smrt jednoho z nejlepších basketbalistů historie a jeho dcery zasáhla celý svět. Každou vteřinou přibývají na sociálních sítích příspěvky vyjadřující soustrast, fanoušci se houfně scházejí před arénou Staples Centre, kde Bryant strávil celou kariéru v NBA. Obrovský smutek vyjadřují také basketbalové a další hvězdy.

Jako šíp zasáhla a mnohými srdci proletěla zpráva o tragickém úmrtí Kobeho Bryanta. Americký basketbalista nepřežil pád helikoptéry. Jedna z ikon celého sportu za sebou nechala zářnou kariéru, během které rozdala miliardy úsměvů.

Před halou Los Angeles Lakers vznikl pomníček s květinami, ke kterému se schází davy sportovních našenců, pro které byl Bryant více než idolem. Davy, které mu vyjadřují tu nejupřímnější soustrast. Do dlouhé řady kondolentů se přidávají i známé osobnosti. Smutek nad odchodem jedné z největších sportovních ikon vyjádřil i jediný Čech v NBA Tomáš Satoranský.

Doslova zničený byl jeden z nejlepších hráčů v soutěži Luka Dončič, který na Twitter umístil i fotku s Kobeho zesnulou dcerou Giannou Marií. Pro slovinského mladíka je odchod vynikajícího basketbalisty dvojnásobně smutný. Právě Dončič patří mezi generaci těch, kteří na Bryantovi vyrostli.

Nádherným počinem se prezentoval v průběhu fotbalového utkání francouzské nejvyšší soutěže útočník Paris Saint Germain Neymar, který svůj druhý gól do sítě soupeře věnoval právě Bryantovi, za což si vysloužil veliký respekt.

Týmy Toronta a San Antonia v úvodu zápasu nevyužily své dvacet čtyři vteřiny určené na zakončení a symbolicky tak uctily památku hráče, který na svém dresu nosil právě toto číslo. Jiné týmy pak zvolily pro účely piety tradiční minutu ticha.

Smutek vyjádřil také americký prezident Donald Trump, slavný sprinter Usain Bolt a řada hvězd stříbrného plátna a hudebních parketů. Kondolence vyjadřují také velké evropské fotbalové kluby, zástupy další sportovních institucí a slavných sportovců.

Související obsah

rwa, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události