Basketbal

Čeští sportovci vzpomínají na Bryanta. Je to srdcervoucí, napsal Petr Čech

Čeští sportovci vzpomínají na Bryanta. Je to srdcervoucí, napsal Petr Čech
Kobe Bryant tragicky zahynul v 41 letech Zdroj: profimedia.cz

V neděli dopoledne zasáhla svět sportu obrovská tragédie. Po pádu vrtulníku zemřel legendární basketbalista Kobe Bryanta. Na palubě s ním byla i jeho třináctiletá dcera. Na fenomenálního hráče zavzpomínali také čeští sportovci.

Bryant cestoval ve své soukromé helikoptéře Sikorsky S-76 do nedalekého sportovního centra. Jenže stroj se v kopcích u kalifornského města Calabasas zřítil. Nikdo z devíti lidí na palubě nepřežil.

Smrt Kobeho Bryanta zasáhla celý svět:

Na někdejšího hráče Los Angeles Lakers zavzpomínali na svých sociálních sítích také čeští sportovci. „Pamatuji si, jak jsem si pro tuhle fotku běžela na Olympiádě do Amerického týmu a teď už můžeme jen vzpomínat,“ napsala tenistka Andrea Sestini-Hlaváčková.

„R.I.P. legendo. Je to obrovská ztráta pro svět sportu, ale já si nedokážu představit bolest rodiny a manželky, která ztratila svého manžela a dceru. Srdcervoucí,“ napsal Petr Čech na sociální sítě.

„Život může být tak krutý. Je těžké vyrovnat se s touto hroznou tragédií. RIP Kobe, Posílám upřímnou soustrast rodině,“ dodala Petra Kvitová.

Svou kondolenci přidala i Karolína Plíšková. „Jeden z největších sportovců v našem životě, RIP.“

Jediný český zástupce v NBA Tomáš Satoranský přidal na svůj účet na Twitteru jen smutné smajlíky.

Na Bryanta si také vzpomněli Barbora Strýcová či basketbalista Jan Veselý.


 

Související obsah

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události