MMA

UFC přišlo s novým žebříčkem. Oficiálně má tak svého krále a královnu

UFC přišlo s novým žebříčkem. Oficiálně má tak svého krále a královnu
Amanda Nunes vs. Jon Jones | Zdroj: Profimedia

Nejprestižnější MMA organizace světa konečně vyslyšela kritiku fanoušků a rozdělila pound-for-pound žebříček na mužské a ženské zápasníky/ce. UFC má tak oficiálně krále a královnu. Na trůnu sedí Amanda „Lvice“ Nunes a Jon „Bones“ Jones.

Žebříček pound-for-pound (P4P) je srovnání všech zápasníků napříč váhovými kategoriemi do jedné divize. Aby mohl být zápasník zařazen do TOP 15, musí být aktivní. Autorizovaní členové a experti hlasují na základě absolvovaných zápasů, výkonů i kvality přemožených soupeřů.
 

Souhrn zápasníků napříč váhovými kategoriemi existuje od roku 2013. Nicméně až do UFC Fight Night 166 v něm byli spojeni jak zápasníci, tak ženské bojovnice. Na konci ledna 2020 organizace vytvořila dva oddělené žebříčky, a tím někteří zápasníci výrazně postoupili.

Zdroj: Profimedia

Například Conor McGregor, Max Holloway, Dustin Poirier, Tyron Woodley si polepšili o dvě pozice. Nově se do TOP 15 dostal i největší grázl UFC Jorge Masvidal. Novému ženskému žebříčku vévodí dvojnásobná šampionka Amanda Nunes a hned za ní jsou Valentina Shevchenko a Zhang Weili.

Související obsahV případě, že je UFC považováno za nejlepší a nejprestižnější MMA organizaci světa, může být držitel první příčky v P4P pokládán za nejlepšího bojovníka planety. Ale jedná se pouze papírové srovnání, to důležité se odehrává v kleci.

Související obsah


 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události