NHL na dobrou noc. Jediný Čech bez bodu, dva špíly rozhodlo prodloužení

Odpolední zápasy v nejlepší hokejové soutěži světa nabídly hned tři kontrontace. V akci byl také Michael Frolík, jehož Buffalo přeťalo nepříznivou sérii a poradilo si s najetým Columbusem. Blízko přerušení své dlouhé série výher je Florida, která prohrává v Montrealu.

Jediným českým zástupcem v odpoledních zápasech NHL byl Michael Frolík. Jeho Buffalo hostilo rozjetý Columbus. Blue Jackets sehráli v lednu třináct zápasů a naprázdno vyšli jen dvakrát. Zato Buffalo se po třech porážkách v řadě chtělo bodově trochu zahojit.

Sabres vykročili za ziskem úspěšně. V první třetině se prosadil Rodrigues a nejtěsnější náskok vydržel až do posledního dějství, kdy do té doby bezchybného Huttona v brance překonal Bjorkstrand. Utkání dokráčelo až do prodloužení, které bleskově rozhodl Eichel.

V televizním zápase mezi Islanders a Vancouverem se strhla divácky atraktivní přestřelka. Na ledě bylo k vidění hned šest branek v základní hrací době. Canucks už vedli 3:1, ale domácí hokejisté dokázali zásluhou Neslona srovnat půl minuty před sirénou.

Newyorským Ostrovanům nakonec zbyly oči pro pláč. Na výhru v městském derby navázali jen jediným bodem. Hned z první akce v nastaveném čase překonal Greisse podruhé v zápase Hughes a Vancouver se radoval z pátého triumfu v řadě.

Ve třetím střetnutí na sebe narazili Montreal a Florida. Atraktivní klání nabídl konfrontaci Canadiens, kteří po příchodu ruské mašiny Kovalčuka nabrali parádní formu, a Panthers, jež vyhráli šest střetnutí v řadě. Zápas se stal jasnou záležitostí kanadského týmu, gólman Price udržel nulu, pod výsledek se gólem podepsal i Slovák Tatar.

VÝSLEDKY NHL:

NY Islanders - Vancouver 3:4 p (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

Buffalo - Columbus 2:1 p (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Montreal - Florida 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

rwa, TN.cz

K tématu NHL

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.