Silniční cyklistika

Forsáž á la Štyby, český cyklista zvítězil parádním způsobem

Forsáž á la Štyby, český cyklista zvítězil parádním způsobem
Zdroj: Profimedia

Český cyklista Zdeněk Štybar má na začátku cyklistické sezony skvělou formu. Hned ve své závodní premiéře uspěl závodník stáje Deceuninck – Quick Step v argentinském San Juanu. V šesté etapě ukázal ďábelské zrychlení a dojel si pro vítězství.

Šestá etapa argentinské Vuelty měla zajímavý finiš, kdy cyklisté absolvovali poslední kilometry na autodromu Villicum. Právě v této pasáži ukázal čtyřiatřicetiletý závodník rychlé nohy. Kilometr před cílem nasadil obrovské zrychlení, díky kterému se rychle dostal před peloton.
 

Svůj náskok pak v posledním metrech dokázal udržet a cílovou páskou tak projel jako překvapivý vítěz na úkor cyklistických sprinterů, kteří doufali v hromadný finiš. Český cyklista tak zvítězil téměř po roce. Poslední triumf si připsal v březnu loňského roku.


Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu za sebou nechal i Slováka Petera Sagana, jenž se zase může pyšnit třemi světovými vavříny z mistrovství v silniční cyklistice.
 

Celkovému pořadí více etapového závodu vévodí Štybarův kolega z týmu Deceuninck – Quick Step Remco Evenepoel. Belgičan má před poslední etapou náskok 33 vteřin na Itala Gannu
 

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Silniční cyklistika

Důležité Události