Americký fotbal

Vítěz Super Bowlu svým dojemným gestem nadchl Ameriku!

Vítěz Super Bowlu svým dojemným gestem nadchl Ameriku!
Zdroj: Profimedia

Derrick Nnadi je hráčem defenzivy týmu amerického fotbalu Kansas City Chiefs. Byli to právě Náčelníci, kdo ovládl letošní Super Bowl a Nnadi to mimo jiné oslavil i krásným dobročinným gestem. Zaplatil poplatky za adopci pro psy v Kansas City.

Když americký sportovec s nigerijskými kořeny vyrůstal, přál si mít psa, jenže jeho rodiče byli proti. Čtyřnohého mazlíčka se tak dočkal až při posledním roce studia na vysoké škole.


"Když jsem ho poprvé dostal, byl velmi plachý," řekl pro CNN Nnadi. "Donutilo mě to zamyslet se nad tím, jak vystrašeně a osaměle se asi cítí ostatní zvířata," pokračoval.


Vítězství v Super Bowlu 31:20 nad San Franciscem 49ers oslavoval třiadvacetiletý hráč na hřišti děláním sněhových andělíčků v konfetách, kterých byla na trávníku pořádná vrstva.

Zdroj: Profimedia

Svou výhrou ale také potěšil milovníky psů z Kansas City. Jako oslavu vítěszství totiž zaplatil adopční poplatky za všechny psy, o které se nyní stará Kansas City Pet Project. Ti radostnou zprávu také zveřejnili na svém facebooku. Onen poplatek se pohybuje ve výši 75-300 dolarů (cca 1700-6800 korun).

Nnadi s touto organizací spolupracoval již během sezony. Za každou výhru v základní části (Chiefs vyhráli 12 zápasů z 16), zaplatil poplatek za jednoho těžko adoptovatelného psa.

Související obsah

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události