MMA

Jones obhájil svůj pás už desetkrát. Podívejte se na sestřih jeho vítězství

Jones obhájil svůj pás už desetkrát. Podívejte se na sestřih jeho vítězství
Jon "Bones" Jones Zdroj: Profimedia

Jon „Bones“ Jones je považován za největšího talenta současného MMA. V UFC dominuje v polotěžké váze a na kontě má hned několik úctyhodných rekordů. Od roku 2009 se nenašel žádný zápasník, který by ho dokázal porazit. Na UFC 247 se o to pokusí vyzyvatel Dominik Reyes. Pro šampiona to bude jedenáctá obhajoba svého pásu.

Jones zahájil své působení v UFC v roce 2008. Kromě jedné porážky porazil každého, kdo se mu postavil do klece. Největší překážky v jeho kariéře mu bylo spíše chování mimo zákon a užívání zakázaných látek. Za porušení pravidel byl několikrát suspendován a třikrát mu byl odebrán titulový pás. Nicméně Bones se vždy dokázal vrátit a znovu si vzít to, co mu patří.


Dvakrát získal plnohodnotný pás šampiona a jednou prozatímní, o který přišel po zápase s Danielem Cormierem. Rivala sice ukončil knockoutem, ale kvůli pozitivnímu dopingovému testu byl duel anulován a odebrán titul. Nicméně i přes nedisciplinované chování má na kontě 10 úspěšných obhajob a nejvíce výher v polotěžké váze (19).
 

Sestřih Jonesovi UFC historie obhajob, která začíná v roce 2011:

Dvaatřicetiletý Jones díky svým výkonům kraluje i žebříčku napříč váhovými kategoriemi a je považován za nejlepšího MMA zápasníka planety. Kromě 10 úspěšných obhajob drží i další UFC rekordy.

Podívejte se na šampionovi úspěchy:

• Nejdelší vítězná šňůra v polotěžké váze (13)

• Nejdelší série obhajob v řadě v polotěžké váze (8)

• Nejvíce titulových zápasů v řadě v polotěžké váze (14)

• Nejvíce úspěšných obhajob pásu šampiona v polotěžké váze (10)

• Nejvíce výher v polotěžké divizi (19)

• Nejmladší zápasník, který získal UFC titul (23 let a 242 dní)

Související obsah

V polotěžké váze těžko hledá konkurenci, a tak zvažuje přechod do kategorie nejtěžší. Tam by se znovu mohl potkat s rivalem Danielem Cormierem, se kterým se střetli už dvakrát. „Vidím to tak, proč měnit něco, co funguje. Mám před sebou ještě hodně let v polotěžké divizi. Na druhou stranu rád sám sebe otestuju,“ řekl o své budoucnosti na tiskové konferenci před UFC 247. Změnu váhovky neodmítá, ale pravděpodobně by ji musela podnítit lákavá výzva, případně titulový zápas.

Zdroj: Profimedia

Kam se Jones (25-1-1NC) ve své kariéře vydá, je otázkou vzdálené budoucnosti. Teď má před sebou jedenáctou obhajobu titulu. Na UFC 247 ho vyzve neporažený Dominik Reyes (12-0). Vyzyvatel si na šampiona věří, ale v Jonesův prospěch hraje větší zápasová zkušenost a hlavně fakt, že je zvyklý na dvě extra kola, která se v případě titulových duelů přidávají.

„Viděl jsme jeho tři kolové zápasy, ve kterých začal zpomalovat a ztrácel dech. Každý ví, že já bojuju o každé kolo. Myslím, že po prvních třech minutách jeho šance na knockout razantně ubývají,“ zhodnotil Jones svého soupeře na tiskové konferenci. Nicméně v žádném případě ho nepodceňuje a fanoušky MMA čeká bitva nejvyšších kvalit.
 

Hlavní kartu UFC 247 včetně titulového zápasu Jones vs. Reyes sledujte 9. února živě od 4:00 ráno na Nova Sport 2 a Voyo.


 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události