MMA

Pekný trapas! Reyes by měl častěji používat zubní kartáček a ústní vodu

Pekný trapas! Reyes by měl častěji používat zubní kartáček a ústní vodu
Jon Jones a Dominik Reyes Zdroj: profimedia / koláž tn.cz

Šampion polotěžké váhy Jon Jones se podělil o nepříjemný zážitek se svým vyzyvatelem. Dominik Rayes se na prvním společném střetnutí snažil ukázat, že se soupeře nebojí, ale místo toho Jonese znechutil a rozesmál i prezidenta UFC.

Jones bude už 9. února na UFC 247 po jedenácté obhajovat titul. Se svým rivalem se v prosinci minulého roku střetl na předzápasové konferenci. Po otázkách novinářů přišel na řadu vzájemný stare down (pózování soupeřů). Šampion polotěžké váhy (do 93 kg) zavzpomínal v rozhovoru pro ESPN na soupeřův dech.
 

Moderátor a MMA expert Ariel Helwani reagoval na odstoupení Jonese při vzájemném střetnutí s Reyesem. Šampiona se zeptal, co protivníkovi sdělil. „Jen jsem mu řekl, že mu hrozně smrdí z pusy. Bylo to hrozné. Dana White se začal smát, protože věděl, že je to pravda. Nevím, jestli to bylo jen ten den nebo to tak má pořád. On mě chtěl urazit, ale vybral si špatný cíl,“ odpověděl v rozhovoru usmívající se Jon Jones.

Zdroj: Profimedia

Místo zastrašení se neporažený Reyes v očích Jonese pořádně ztrapnil. Nicméně sám se nejlepšího MMA zápasníka planety nebojí. „Vnímal jsem ho jako nepřemožitelnou bestii, ale pak jsem se mu podíval do očí a viděl jsem nejistotu. Je to jen člověk,“ řekl Dominik Reyes o proběhlém střetnutí v rozhovoru se Stanem Verrettem.

 

Související obsah

Pro Dominika bude nadcházející duel zatím největší výzva. V profesionální kariéře sice ve dvanácti duelech zatím nenašel přemožitele, ale Jon „Bones“ Jones má na kontě dvakrát tolik zápasů a zúčastnil se více titulových bojů, než kolikrát Reyes nastoupil do klece. I tak si na vládce polotěžké váhy věří a tvrdí, že Jones ještě nikdy nestál proti tak všestrannému atletovi, jako je on.

Zdroj: Profimedia

Jones soupeře nepodceňuje a je si vědom ničivé síly, jakou má Reyes ve své levačce. Ale věří, že větší zápasová zkušenost mu přináší obrovskou výhodu. „Myslím, že si neuvědomuje, do čeho se pustil. Pro chlápky, jako on, je úspěch už jenom ta možnost tu být. Já jsem dobře obeznámený, co obnáší trénovat na zápas o pás šampiona,“ řekl pro ESPN. Jon nemluví jen tak do větru. Ve své kariéře zdolal ikony jako Daniela Cormiera, Ryana Badera či Alexandera Gustafssona.

Zdroj: Profimedia

Galavečer UFC 247 kromě titulového boje Jones (25-1-1NC) vs. Reyes (12-0) přinese i další obhajobu. Hlavní předzápas bude v režii zápasnic muší váhy (do 56 kg). Pás šampionky bude bránit Valentina Ševčenková (18-3) proti Kaitlyn Chookagianové (13-2).
 

Hlavní kartu UFC 247 a dva titulové zápasy sledujte 9. února živě od 4:00 ráno na Nova Sport 2 a Voyo.

Související obsah

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události