Kanoistika

Kanoistka unikla trestu. Uvěřili, že doping se jí do těla dostal při sexu!

Kanoistka unikla trestu. Uvěřili, že doping se jí do těla dostal při sexu!
Zdroj: Instagram

Kanoistka Laurence Vincentová-Lapointeová měla na krku čtyřletý zákaz aktivní činnosti. Pak ale předstoupila před tribunál, který uvěřil příběhu, jak se zakázaný ligandrol dostal do jejího těla. Vysvětlení, že to bylo při sexu, ji zbavilo trestu a Kanaďanka zase může nasednout do lodě!

Minulý rok v červenci vyšly Vincentové-Lapointeové pozitivní testy na doping, v moči jí byly prokázány stopy ligandrolu, tedy látky podobné steroidové bázi, které figurují na seznamu zakázaných drog Světové antidopingové asociace.
Kariéra byla přerušena, dokonce ohrožena.


Jedenáctinásobná mistryně světa přišla o možnost bojovat o další medaile na světovém šampionátu. Kanaďanka dokonce tvrdí, že ji zpráva ničila i psychicky. „Ráno jsem měla potíže se probudit. Neměla jsem žádný cíl, nic, co by mě tlačilo kupředu," pronesla kanoistka, jež se snažila najít motivaci k trénování.


Po celou dobu byla přesvědčena o své nevině a hledala důkazy na očištění svého jména. A povedlo se! Po pětiměsíčním pátrání přišel tým Vincentové-Lapointeové s vysvětlením.

Související obsah

Zakázaná látka se do těla kanadské sportovkyně dostala pohlavním stykem. „Hledali jsme jehlu v kupce sena. Trvalo to měsíce, než jsme dostali výsledky. Nakonec nás napadlo, abychom odebrali k analýze vzorky vlasů jejího expřítele a otestovali přípravek, který, jak konečně přiznal, užíval,“ líčil její právník Adam Kelvinas.
 

I samotná Laurence byla z příčiny nákazy překvapena. „Byla jsem úplně šílená z toho, že on byl tím zdrojem. Zároveň je to úleva, že po měsících a měsících hledání jsme se dobrali toho, jak jsem byla kontaminována. Tohle není zrovna to, o čem jako sportovec přemýšlíte. Většinou myslíte na to, s čím přijdete do kontaktu. Myslíte na to, co jíte, jaké si berete léky. Máte nástroje, jak si zkontrolovat, co je bezpečné, a co ne, a já jsem je vždycky využívala," prohlásila.

Jméno bývalého přítele, který jí měl vpravit při sexu do těla zakázané látky, známé není. Svět se ale zároveň při vysvětlení baví a spíše nevěří. „Věřím, že ten sex musel být dobrý,“ vzkázal na instagramu Kanaďance jeden z čtenářů.


Od konce ledna je Lauren Vincentová-Lapointeová „očištěna“ a může se připravovat na její první Olympijské hry v Tokiu. „Nejsem na tak vysoké úrovni, jako minulý rok, ale mentálně jsem připravena bojovat, abych byla připravena na olympiádu,“ dodala šampionka, která má šest světových titulů v C1 200 metrů, čtyři v C2 500 metrů a jeden v C1 5000 metrů.
 

az, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události