MMA

Polák Blachowicz zná recept na Jonese. Neprozradí ho, ale ukáže!

Polák Blachowicz zná recept na Jonese. Neprozradí ho, ale ukáže!
Zdroj: Profimedia

Jon Jones na UFC 247 ubránil svůj titul šampiona polotěžké váhy. Kromě poraženého Dominika Reyese si na něj brousí zuby hned několik dalších zápasníků. Jedním z nich je i polský reprezentant Jan Blachowicz. Tvrdí, že ví, jak krále UFC porazit, ale než dostane šanci musí přejít přes odvěkého rivala.

Blachowicz (25-8) je v současnosti na šesté příčce polotěžké váhy (do 93 kg). Z posledních sedmi zápasů prohrál jen jediný a čeká na příležitost k titulovému zápasu.

Pás šampiona drží Jon Jones (26-1-1NC), který 8. února kontroverzním výsledkem obhájil titul a upevnil svou dominantní pozici v UFC. Polský zápasník se ho nebojí. „Myslím, že znám cestu, jak porazit Jona Jonese. Je to tajemství, ale ukážu vám to, až dostanu tu šanci,“ řekl v rozhovoru pro ESPN.
 

Jan je jedním z nejpravděpodobnějších příštích vyzyvatelů. MMA expert Ariel Helwani se zápasníka zeptal, jestli má šanci na titul potvrzenou přímo od UFC. „Vlastně jo, říkali něco takového. Po tomhle zápase budu příští vyzyvatel. Ale dokud není podepsaná smlouva, nic není jisté,“ odpověděl s lehkým zaváháním bývalý šampion organizace KSW.

Zdroj: Profimedia

Ale než bude Blachowicz pomýšlet na duel s Jonem Jonesem čeká ho výzva jménem Corey Anderson (13-4). Američan je v žebříčku před ním a rovněž má slibně vyšlapanou cestu k titulu. Bojovníci se spolu utkali už v roce 2015, kdy po třech kolech z klece odešel vítězně právě Anderson.

Související obsah

„Pár zápasů v kariéře jsem prohrál, ale tenhle mi utkvěl v paměti. Před pěti lety jsem měl nejhorší formu v životě. Byl jsem přetrénovaný a měl jsem jet lag. Teď se cítím skvěle, mám dobrou výdrž a jsem připraven,“ řekl Blachowicz, který je v Rio Rancho už dva týdny, aby si zvykl na nadmořskou výšku.

Zdroj: Profimedia

Anderson vs. Blachowicz 2 bude hlavním zápasem na UFC Fight Night 167 v Novém Mexiku. Kromě jejich duelu nabídne hlavní karta dalších pět zápasů.

Na galavečeru se představí například i Dequan Townsend (21-10), který vzal zápas s Devinem Clarkem (10-4) na poslední chvíli. V kleci se představí podruhé za 21 dní.
 

UFC Fight Night 167 sledujte v neděli 16. února živě od 2:00 na Nova Sport 2 a Voyo.
 

DC, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události