NHL

Vím, že se vrátím silnější! Útočník Hertl ani po zranění neskládá zbraně

Vím, že se vrátím silnější! Útočník Hertl ani po zranění neskládá zbraně
Zdroj: Profimedia

Z hráčského hlediska měl krásně rozjetou sezonu korunovanou účastí ve slavné All Star Game. Bohužel záhy přišel smutný moment, který ho vyřadí na zbytek letošního ročníku NHL. Sám útočník Sharks Tomáš Hertl však nezoufá a věří, že se po dalším ošklivém zranění vrátí ještě silnější.

Šestadvacetiletý hokejista San Jose si v utkání proti Vancouveru přetrhl jak přední zkřížený, tak i vnitřní postranní vaz. „Stalo se to blbě. Střílel jsem bekhendem a dojížděl k mantinelu, když mě Christopher Tanev trefil napnutou nohu. Nemyslel jsem si, že to bude něco vážného. Pak jsem ale cítil, že je tam něco špatně. Když jsem se pak ale dozvěděl, že mám i přední vaz v háji, tak to byl pro mě šok. Mrzelo to o to víc, že léčba předního vazu trvá déle,“ promluvil o nepříjemném zranění český hráč.

Odchovanec Slavie pak před týdnem absolvoval operaci, která podle jeho slov dopadla dobře. „Lékaři byli hodně spokojení, že vše dopadlo tak, jak mělo. Od třetího dne to začínám ohýbat a snažím se dostat sval zpět, aby mi noha neztuhla. Zahodil jsem i berle a snažím se chodit po svých, ale ortézu budu mít ještě tak šest týdnů,“ popsal Hertl svůj aktuální stav, který má na vážná zranění kolen smůlu.

Související obsah


V úvodní sezoně 2013/2014 útočil na Calder Trophy pro nejlepšího nováčka, pak byl však ošklivě faulován Dustinem Brownem, který mu zranil pravé koleno a Hertl se z komplikovaného zranění dlouho dostával.

 

Zdroj: Profimedia

„Teď je to navíc poprvé levé koleno. První den nebyl jednoduchý, ale od druhého dne se na to snažím dívat pozitivně. Vím, že trénuji vždy tvrdě a že mám teď před sebou dlouhých sedm měsíců, abych se pořádně připravil na novou sezonu. Bude to pro mě takové delší léto. Mohu se dát do kupy, pořádně zesílit zraněnou nohu i celkově tělo. Vím, že se vrátím ještě silnější,“ tvrdí sebevědomě pražský rodák, který v letošním ročníku nasbíral ve 48 zápasech 36 bodů.

 

Související obsah

Jeho San Jose se však příliš nedařilo a momentálně se krčí až na předposledním místě v Západní konferenci NHL. „Sezona to není jednoduchá, protože jsme zvyklý být jinde, než aktuálně jsme. Zatím je to hodně nahoru a dolu. Nemohu být spokojený s body, když tým nevyhrává,“ odvětil Hertl, který i přes své zranění je s týmem stále v kontaktu. Ostatně v kádru Sharks nosí Áčko na dresu.
 

„Samozřejmě není to jednoduché, když jste první sezonu asistent a zrovna se týmu takhle nedaří, ale vím, že mohu být ještě lepší a snažím se být příkladem. Zodpovědnost mám už roky, protože mám jeden z největších časů na ledě, a já si to užívám a mám radost, že mám od klubu takovou důvěru. Snažím se to vracet nejlépe, jak mohu,“ rozpovídal se o náladě v týmu český útočník. Tomáš Hertl zároveň dostal spoustu povzbudivých zpráv od svých známých a spoluhráčů.
 

Související obsah

„Dostal jsem hodně zpráv, psali kamarádi, že je jim to líto. Toho si vážím, zvláště od lidí, kteří si tím prošli. Napsal mi i Joe Thornton, ať se držím, protože sám si tím také prošel,“ uzavřel šestadvacetiletý hokejista. Tak ať se daří Tome!
 

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události