NHL

Kvůli hráčově kolapsu se v Anaheimu nedohrálo. Draisaitl čtyřikrát bodoval

Německý útočník Leon Draisaitl se dostává do trháku v tabulce produktivity hokejové NHL. Jeho Edmonton Oilers porazili Chicago Blackhawks 5:3 a Draisaitl si připsal tři asistence, které korunoval gólem do prázdné brány. Petr Mrázek se postavil do brány na ledě Dallasu, ale výhru Carolině nevychytal. Hattrickem se blýskl Jamie Benn, a Stars díky němu zvítězili 4:1.

Hned 11 zápasů měla NHL na programu v noci z úterý na středu, ale pouze deset z nich bylo dohráno. Utkání mezi Anaheimem Ducks a St. Louis Blues bylo po dvanácti minutách přerušeno a odloženo.

Důvodem byl kolaps Jaye Bouwmeestera na lavičce Blues. Ten utrpěl srdeční příhodu poté, co dokončil své střídání. Kanadský obránce byl proto ihned odvezen do nemocnice. Během převozu byl Bouwmeester při vědomí.

Edmonton se v domácím zápase proti Chicagu musel obejít bez svého kapitána Connora McDavida, avšak Leon Draisaitl ho zvládl skvěle nahradit.

První gól vstřelili Oilers bez zásluhy německého útočníka, ale to bylo v zápase také naposled. Chicagu se sice podařilo dvakrát dostat do vedení, jenže parta kolem Draisaitla vždy využila jeho asistencí, aby náskok hostů smazala.

Dva góly vsítil Kailer Yamamoto a za stavu 4:3 nebyl daleko od hattricku, jenže jeho pokus k přední tyči vytěsnil Lehner. V závěru zápasu zkoušeli hosté ještě hru bez brankáře, čehož využil Leon Draisaitl. K předchozím třem asistencím přidal tři vteřiny před koncem gól. Čtyřiadvacetiletý útočník tak zaznamenal již osmdesátý devátý bod a vede před svým spoluhráčem McDavidem v tabulce produktivity o 8 bodů. Třetí David Pastrňák má aktuálně 78 kanadských bodů.

Petr Mrázek dostal šanci v brance Caroliny na ledě Dallasu, ale body svému týmu nevychytal. Domácí se dostali do vedení gólem kapitána Jamieho Benna. Hosté ještě v první třetině odpověděli brankou Sebastiana Aha, jenže to bylo ze strany Hurricanes vše.

Za Dallas se v druhé třetině prosadili z přesilovky Gurjanov a znovu Benn. V závěru zápasu poté dovršil hattrick Benn gólem do prázdné brány. Mrázkova Carolina aktuálně ztrácí dva body na poslední příčku zaručující playoff, na které se nachází Philadelphia.