Biatlon

Senzační start mistrovství světa! Čeští biatlonisté získali ve štafetě bronz

Senzační start mistrovství světa! Čeští biatlonisté získali ve štafetě bronz
Zdroj: Profimedia

Česká biatlonová smíšená štafeta ve složení Eva Kristejn-Puskarčíková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec a Michal Krčmář získala na mistrovství světa v italské Anterselvě bronzovou medaili. Úvodní závod šampionátu vyhráli Norové, stříbro získala domácí Itálie.

Závod rozjela parádně Eva Kristejn Puskarčíková, která se sice nevyhnula jednomu dobíjení na první střelbě, ale napodruhé vyčistila všechny terče a dovezla na předávku solidní páté pozici.

Pomyslný štafetový kolík převzala Markéta Davidová, která na obou střeleckých zastávkách zastřílela čistě. K tomu přidala fantastický běžecký výkon a v posledním okruhu předjela italskou biatlonistku Wiererovou a Ondřeje Moravce vyslala na trať na úžasném druhém místě.

Velký řev ve všech českých domácnostech a restauracích zazněl po Moravcově jízdě, který také nepřipustil zaváhání a neminul jedinou ránu. Navíc se skvěle držel reprezentantů Itálie a Norska. Dvakrát musel dobíjet Tarjei Böe, který ale ukázal fenomenální běh.

Související obsah

Norové tak vstupovali do posledního úseku jako první, v závěsu s Itálií a ze třetího místa vjel bojovat o medailové pozice Michal Krčmář. I když ztratil kontakt s nejlepší dvojicí, neskutečně zabojoval.

Poslední ranou sice minul terč, avšak využil zaváhání Ukrajince Pidručného, zvládl jedno dobití a odjel s parádním náskokem. Do cíle dovezl štafetu na bronzové medaili a odstartoval salvu nadšení. Češi navíc zapsali nejlepší střelecký výkon z celého startovního pole. Minuli jen dvakrát!

 


 

Česká reprezentace získala ze smíšené štafetě třetí medaili ze světového šampionátu. Na bronzovém místě dojel čtyřlístek bojovníků v roce 2013, o dva roky později byli Češi na nejvyšším stupínku. Všechny tři úspěchy mají jednoho jmenovatele. Pokaždé byl v sestavě Ondřej Moravec.

MS v biatlonu 2020, smíšená štafeta (4x6 km):
1. Norsko 1:02:27,7 (0+7)
2. Itálie +15,6 (0+6)
3. Česká republika +30,8 (0+2)
4. Německo +49.2 (1+10)
5. Ukrajina +56.1 (1+7)
6. Rusko +59.4 (0+8)

Související obsah

ram, rwa, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Biatlon

Důležité Události