NHL

Sedm zápasů za kopanec! Hříšník z Edmontonu dostal pořádný flastr

Sedm zápasů za kopanec! Hříšník z Edmontonu dostal pořádný flastr
Zdroj: Profimedia

Útočník Edmontonu Oilers Zack Kassian se může „pyšnit“ jedním ne zrovna pozitivním rekordem. Za svůj zákrok ve hře, totiž dostal od vedení NHL nejvyšší trest v sezoně. Devětadvacetiletý Kanaďan si tak po nakopnutí protihráče nezahraje rovnou sedm zápasů.

K incidentu došlo ve čtvrtečním zápase, kdy se Oilers utkali s Tampou Bay. Kassian se dostal do křížku u hrazení se slovenským bekem Erikem Černákem. Oba borci spadli na led a chvilku na sobě leželi. Do souboje se zapletl také spoluhráč hříšníka Američan Archibald.
 

Následně se však Zack Kassian snažil ze souboje uvolnit a na slovenského obránce předvedl dost unfair zákrok, který nebyl na první pohled tak viditelný. Černáka totiž trefil bruslí do hrudi. Nicméně hra plynula dál.K inkriminovanému momentu se tak až zpětně vložila disciplinární komise NHL, která udělila 29letému hokejistovi Edmontonu pořádný flastr. Kassian si totiž nezahraje sedm zápasů, což je nejvíce v letošní sezoně.

Související obsah

Každopádně útočník Oilers není žádným hokejovým slušňákem. V letošním ročníku byl potrestán už počtvrté. Naposledy vynechal dvě lednová utkání po zákroku na Tkachuka. Nyní si nezahraje minimálně do 29. února.
 

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události